Львівська національна опера та всесвітньо відомий британський оперний співак українського походження Павло Гунька запрошують до участі у першому Літньому Інституті в Україні, що відбудеться у Львові 24–30 червня. У центрі уваги майстер-класів – українська мистецька пісня
Автор ідеї Літнього Інституту Павло Гунька має багаторічний досвід роботи на найкращих оперних сценах світу. Він працював з такими видатними диригентами сучасності як Клаудіо Аббадо, Зубін Мета, Саймон Реттл, Даніель Баренбойм. Він також є ініціатором та артистичним директором «Ukrainian Art Song Project» – довгострокового проекту, спрямованого на виконавську фіксацію та донесення до найширшого кола фахівців у всіх країнах непересічного скарбу української музичної культури – мистецької пісні. Павло Гунька проводить міжнародні майстер-класи в Україні та Літні Інститути в Королівській музичній консерваторії (Торонто, Канада), в яких демонструє нові можливості інтерпретації українських солоспівів різних авторів.
Анонсована подія стане безцінним досвідом у розвитку молодих професійних співаків і відкриє їм нові грані розуміння й виконавських секретів інтерпретації української мистецької пісні, допоможе вільно висловити своє «серце, тіло і душу» та об’єднає українські мистецькі пісні в одну досконалу програму, де кожна пісня – це міні-опера, наповнена сюжетом і драматургією.
Учасників Літнього Інституту (8 осіб) обиратиме особисто Павло Гунька. Для них будуть визначені твори, над якими вони працюватимуть. Програма кожного учасника складатиметься з декількох сольних номерів, дуетів та обов’язкового твору «Над Дніпровою сагою» Якова Степового, який буде виконуватися спільно всіма учасниками майстер-класів. Тональність вибраного твору може бути змінена учасником за попередньою згодою сторін.
Основними вимогами до учасників є:
– обов’язкова присутність учасника на всіх репетиціях упродовж роботи Інституту з 24 по 30 червня 2019 року;
– знання вибраних творів напам’ять.
Для участі у Літньому Інституті «Мистецька пісня – опера в мініатюрі»
необхідно надати:
– диплом про закінчення вищого музичного навчального закладу або довідку з
місця навчання;
– біографію, що включає перелік концертної діяльності (форма довільна);
– відеозапис виступу, якому не більше одного року та на якому чітко видно
виконавця;
– фотографію високої роздільної здатності.
Кінцевий термін подання заявок і всіх необхідних документів та відеоматеріалів – 21 квітня 2019 року
Деталі оформлення заявки та участі у Літньому Інституті – за посиланням http://opera.lviv.ua/mystetska-pisnya-opera-v-miniatyuri-24-30-chervnya-2019-roku/
За інформацією прес-релізу