natsopera-budivlya

Афіша Національної опери України на наступний місяць переповнена цікавими виставами. Проект театру «Українські оперні зірки у світі» надасть публіці чудову можливість почути й побачити співаків світового рівня, яких, на жаль, не часто можна споглядати на київській сцені. Серед них Людмила Монастирська, Ольга Микитенко, Ірина Житинська. Вперше в стінах опери лунатиме спів Олександра Пушняка, Олексія Пальчикова й Тараса Конощенка.

«Зірковий парад» розпочнеться уже цієї середи (30 січня) оперою «Набукко», в якій партію Абігайль виконуватиме Людмила Монастирська.

1 лютого оперою «Травіата» відзначить свій ювілей народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Ольга Нагорна.

8 лютого шанувальники таланту Людмили Монастирської матимуть можливість почути її в головній партії в опері Джакомо Пуччині «Манон Леско», яку 28 вересня було поновлено в репертуарі (режисер Італо Нунціата). Свого часу ця вистава була дебютною для співачки, стане вона першою й для Сергія Пащука (Кавалер Ренато де Гріє) та Андрія Маслакова (Геронт де Равуар), а Геннадій Ващенко поновить у своєму репертуарі партію Леско, брата Манон.

9 лютого в «Іоланті» візьме участь ще одна гостя – Ольга Микитенко. У виставі відбудеться також дебют у партії Короля Рене провідного соліста театру Сергія Магери, а партію Ебн-Хакіа виконає корифей українського вокального мистецтва Іван Пономаренко.

22 лютого в опері Джакомо Пуччині «Тоска» разом з Оксаною Крамарєвою (Флорія Тоска) і Дмитром Кузьміним (Маріо Каварадоссі) київський глядач матиме можливість познайомитись із нашим співвітчизником Олександром Пушняком (Барон Скарпія), який уже кілька сезонів успішно працює у Веймарській опері (Німеччина).

24 лютого оперою Жоржа Бізе «Кармен» Національна опера України відзначить 85-річчя від дня народження видатного українського оперного співака і педагога Віктора Куріна. Головну партію виконає учениця Майстра Ірина Житинська, яка активно працює у європейських театрах. В інших партіях виступатимуть Андрій Романенко (Хозе), Геннадій Ващенко (Ескамільо), Тетяна Ганіна (Мікаела). У виставі також візьмуть участь учні Віктора Куріна, солісти театру Дмитро Агєєв (Цуніга) та Олександр Бойко (Данкайро).

27 лютого в опері «Любовний напій» шанувальники мистецтва матимуть ще одну нагоду познайомитись із двома солістами, які співають на європейських оперних сценах – Олексієм Пальчиковим (Неморіно) та Тарасом Конощенком (Дулькамара).
Балетна трупа театру після тріумфальних паризьких гастролей в Theatre des Champs Elysees, Opera de Paris теж не забула про своїх глядачів. 14 лютого подарунком усім закоханим стане балет «Ромео і Джульєтта» Сергія Прокоф’єва – історія хоча й трагічного, але чистого та щирого кохання, яке здолало перешкоди та увіковічнилось у століттях. Далекого 1991 року київську постановку «Ромео і Джульєтта» рішенням ЮНЕСКО було визнано найкращою інтерпретацією цього твору і нагороджено медаллю.

19 лютого на продовження теми безмежного кохання – балет «Раймонда» Олександра Глазунова, створений за мотивом лицарської легенди.

Дитяча програма театру (субота, денні вистави!) також складається з цікавих постановок. 2 лютого даватимуть балет «Білосніжка та семеро гномів», а 9-го – «Лускунчика».

23 лютого за мотивами казки Олексія Толстого покажуть дитячий балет «Буратіно» на музику Юрія Шевченка.

Тож до зустрічі у театрі!

Олексій ГОНЧАР

За матеріалами прес-релізу