New Era Orchestra – 10 років!

166

Концерт «Voyage»: від Вівальді до концерту для Instagram

Цьогоріч український незалежний оркестр New Era Orchestra відзначає своє 10-річчя. 22 травня у Національній філармонії України з ініціативи арт-директора і диригента колекиву Тетяни Калініченко українська публіка познайомиться з одним із топових музикантів світу, ізраїльським мандоліністом Аві Авіталем.

Тетяна Калініченко

«Десять років тому, – говорить Тетяна Калініченко, – я не могла навіть уявити через що мені доведеться пройти, прийнявши пропозицію створити оркестр. Лише музиканти New Era Orchestra бачать скільки зусиль доводиться докладати, аби кожен вихід колективу на сцену – з найкращими солістами, включно із суперзіркою класичної музики Джошуа Беллом, із надскладними програмами у чотирьохсотлітньому розрізі історії інструментального мистецтва – виглядав як легкий політ. За кожним нашим концертом – нереальна кількість перемовин із музичними агентствами і видавництвами, місяці прослуховування усього найтрендовішого в світі музики, постійний пошук партнерів для реалізації найсміливіших творчих ідей, уміння побачити в кожній невдачі приховану можливість. Але в тому то й справа, що дива трапляються, коли людина ризикує усім заради мрії, яку, крім неї, ніхто не бачить. У нашій концертній програмі “Voyage” буде диво міжнародного музичного діалогу не лише музикантів New Era Orchestra з ізраїльським солістом Аві Авіталем, а й наших культур, нашого способу мислення і майстерності».
Аві Авіталь надзвичайно стрімко увірвався у світовий простір класичної сучасної музики, ставши першим в історії виконавцем, який популяризував і повернув на велику академічну сцену фактично етнічний інструмент – мандоліну. 2010 року музикант уперше за історію Grammy був номінованим мандоліністом у категорії «Найкращий соліст в інструментальній музиці» («Best Instrumental Soloist») за запис Концерту для мандоліни з оркестром сучасного композитора Авнера Дормана. До речі, цей твір ізраїльсько-американський композитор написав спеціально для Аві Авіталя.

Аві Авіталь

Співпраця Аві Авіталя з українським незалежним оркестром New Era Orchestra (NEO) розпочалася 2015 року. Попри щільний графік концертів у Європі, музикант завітає до Києва, аби представити українській публіці знакові для нього твори: Концерт для мандоліни з оркестром Авнера Дормана, Концерт для мандоліни з оркестром (RV 93) Антоніо Вівальді, InstaConcerto для мандоліни та оркестру (Концерт для Instagram) сучасного словацького композитора Пітера Брейнера.

Останній твір – особливо цікавий, бо є своєрідним експериментом. Аві Авіталь і Пітер Брейнер у 2016 році прийняли виклик Instagram, створивши концерт у чітких часових рамках – 5 частин по 15 секунд, допустимих для публікації на Instagram. При цьому, концерт абсолютно зберігає традиційну музичну форму – від зав’язки до кульмінації – і має всі засоби виразності, які використовують композитори від часу виникнення жанру інструментального концерту.

Окрім Аві Авіталя (мандоліна, Ізраїль), у концерті виступатимуть українські солісти-скрипалі Кирило Шарапов і Андрій Павлов. За їхньої участі звучатимуть Струнний секстет «Спогад про Флоренцію» (ор. 70) Петра Чайковського, Концерт для двох скрипок з оркестром (RV 578а) та Концерт для скрипки з оркестром (RV 507) Антоніо Вівальді.

Концерт New Era Orchestra «Voyage» проходитиме за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні.

За матеріалами прес-релізу