Skrypali

У грудні минулого року відбувся перший Одеський регіональний конкурс скрипалів для учнів музичних шкіл Одеси й області. На черзі другий за ліком турнір, що заплановано на травень 2017-го.

Дитячий академічний музичний конкурс – подія, якою сьогодні нікого не здивуєш. В Україні щороку проходить безліч подібних турнірів, покликаних сприяти розвитку виконавської майстерності початкуючих музикантів, культивувати зацікавлення у суспільства академічним мистецтвом. Проте Одеський регіональний конкурс скрипалів зумів виділитися з-поміж численних виконавських змагань.

По-перше, учасників конкурсу звільнили від вступного внеску. Це значно збільшило інтерес до змагання, особливо з огляду на досить солідний призовий фонд. Так, перша премія становила 600 євро. Її надав арт-директор і засновник змагання, переможець численних міжнародних конкурсів Андрій Мурза. Другу і третю премії, які становили відповідно 500 і 300 євро, надав представник німецького фонду «Verein Legato» Карл-Хайнц Йоханнінг. Окрім того, усі лауреати отримали комплект струн і каніфоль від офіційного партнера конкурсу відомої німецької компанії «Pirastro».

Марко Ріцці

Ще одна особливість турніру – відбір за відеозаписами. Учасники надсилали відеозаписи виконаних ними двох різнохарактерних творів різних епох. Такий формат конкурсу має свої переваги: дозволяє отримати конкурсантам неоціненний досвід виконання «на запис», де у них виробляється уміння виконувати твір безпомилково від початку і до кінця. Також у дітей з’являється можливість аналізувати свою гру через запис.

Справжній резонанс викликав склад журі конкурсу. Очолив команду арбітрів відомий італійський скрипаль Марко Ріцці, професор Вищої школи музики Мангейма (Німеччина) та Вищої школи музики Королеви Софії в Мадриді (Іспанія), член журі конкурсів Королеви Єлизавети (Бельгія), Нікколо Паганіні (Італія), Йозефа Йоахіма (Німеччина). Також до складу журі увійшов професор кафедри скрипки Мадридської Королівської музичної академії, засновник Севільського Королівського камерного оркестру, концертмейстер Національного оркестру Іспанії Сергій Тесля і диригент Міланського симфонічного оркестру імені Джузеппе Верді, Національного симфонічного оркестру Узбекистану, оперного театру Дюссельдорфа Азіз Шохакімов.

Сергій Тесля

Переможцями змагання стали: Анна Кривцова – перша премія (Одеса, ДМШ № 2 імені Олександра Глазунова), Мирослава Буката – друга премія (Ізмаїл, ДМШ № 2) та Алла Тернова – третя премія (Одеса, ОССМШІ імені Петра Столярського). Також було присуджено три дипломи учням ОССМШІ імені Петра Столярського Валерії Сташко, Олені Єршової, Катерині Юрченко і один диплом наймолодшій учасниці конкурсу, учениці Білгород-Дністровської ДМШ Анастасії Бодаревій, якій арт-директор конкурсу Андрій Мурза подарував скрипку.

Азіз Шохакімов

Усі призери першого конкурсу та інші бажаючі матимуть нагоду проявити себе і в наступних змаганнях цього турніру. Адже уже в травні цього року відбудеться другий Одеський регіональний конкурс скрипалів.

Як і першого разу в організації конкурсу беруть участь Андрій Мурза, представник асоціації «Legato» Карл-Хайнц Йоханнінг (Німеччина) і Департамент культури та туризму Одеської міської ради в особі Тетяни Маркової.

Так само незмінними залишаються склад журі, умови участі у конкурсі та розмір грошових винагород. Кожен призер конкурсу отримає комплект струн Evah Pirazzi Gold і каніфоль Evah Pirazzi Gold, надані партнером змагання – «Pirastro».

Для участі в Одеському регіональному конкурсі скрипалів запрошуються всі учні музичних шкіл Одеси та Одеської області за спеціальністю «Скрипка».

Термін подачі заявок – до 01 травня 2017 року.

Детальну інформацію дивіться на https://www.orvc.com.ua/rules-ua

За інформацією прес-релізу

На центральному фото: переможці та організатори конкурсу. Четвертий праворуч у другому ряду – Андрій Мурза