pelleas_2

Французький інститут в Україні та Культурний Проект запрошують усіх бажаючих 9 та 10 липня о 19:00 подивитись майже одночасно з глядачами Міжнародного фестивалю ліричного мистецтва у Екс-ан-Прованс дві оперні прем’єри у постановках відомих режисерів сучасності Крістофа Оноре та Кеті Мітчелл

Щороку, починаючи з 2007, Міжнародний фестиваль ліричного мистецтва в Екс-ан-Прованс, який проводиться вже 68 рік поспіль, запрошує весь світ бути присутнім «онлайн» на показах найсвіжіших оперних прем’єр. У 2015 році було проведено 47 показів по всьому світу від Іспанії до Туреччини та від Марокко до Південної Кореї, за участі понад 10000 глядачів. Цей рік не стане винятком. Тим краще для поціновувачів опери, оскільки вони матимуть можливість переглянути декілька без перебільшення непересічних спектаклів із зірковими складами постановників та виконавців: це Моцарт, Дебюссі, Гендель, Стравинський, а також дві опери, написані на замовлення фестивалю – чеха Ондржея Адамека та палестинця Монейма Адва (детальніша програма – на http://festival-aix.com/fr). А в Києві на Освітній станції 31-В-1 можна буде переглянути трансляції двох вистав.

pelleas_3

pelleas_1

9 липня, 19.00 – Клод Дебюссі. PELLÉAS ET MÉLISANDE / ПЕЛЕАС І МЕЛІЗАНДА, постановка Кеті Мітчелл.
На основі старого як світ сюжету письменник-символіст Моріс Метерлінк створив п’єсу зі світла і тіні, а Клод Дебюсі написав оперу, сповнену таємниці, оповиту тишею. Театральний режисер Кеті Мітчелл (котра, до слова, уже вп’яте співпрацює з фестивалем у Екс-ан-Прованс) оспівує фантастичний реалізм цього шедевра в новій очікуваній публікою і критиками постановці. Лондонським Philharmonia Orchestra диригуватиме фінський маестро Еса-Пекка Салонен, а партію Мелізанди виконає канадійка Барбара Ханніган.

ВХІД ВІЛЬНИЙ. Обов’язкова реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1Q1pa92IShMQvfpw7KBt-BmZukah7gxbaBH4BsEEd9Z0/edit

cosi1cosi2

 

 

 

 

 

 

10 липня, 19.00 – Вольфганг Амадей Моцарт. COSI FAN TUTTE / ТАК ЧИНЯТЬ УСІ , постановка режисера Крістофа Оноре
Відомий французький режисер розкриває вічні мотиви любові та зради в новій інтерпретації та розвиває стосунки між героями, що керуються пристрасними бажаннями. Зважаючи на теми, що хвилюють кінорежисера, та способів їх втілення (варто згадати хоча б його «Метаморфози» за Овідієм), а також вікову класифікацію 16+, завбачливо виставлену організаторами, слід сподіватися на досить радикальне розкриття еротизму, чуттєвості та психологічних нюансів, якими напоєна музика Моцарта і тексти Маріво. Чуттєву напруженість сюжету передаватиме Фрайбурзький бароковий оркестр під керівництвом видатного виконавця музики Моцарта – Луї Лангре.

ВХІД ВІЛЬНИЙ. Обов’язкова реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1YQgKbpJLbGsmJ3zmFI7IhXN5-NRVbiZXx6XegO2kW5U/edit

За інформацією Французького інституту в Україні

Фото – Pascal Victor та Patrick Berger / ArtComArt