penderetskyi

3 грудня вперше в Україні прозвучить Симфонія № 7 Кшиштофа Пендерецького під орудою автора!

Славетний польський композитор, жива легенда приїде до Одеси, щоб разом із народним артистом України Хобартом Ерлом, Національним одеським філармонійним оркестром, солістами і Національною заслуженою академічною капелою «Думка» створити історичну подію для всієї України.

Кшиштоф Пендерецький – володар трьох нагород «Греммі» (1988, 1999, 2001), призу Міжнародної музичної ради ЮНЕСКО (1993), призу найкращого композитора сучасності в Мідем Класік у Каннах (2000). Почесний доктор понад п’ятнадцяти університетів, у тому числі українських консерваторій – у Києві (з 1999) та Львові (з 2015).

Він є почесним членом Королівської музичної академії у Лондоні, Національної академії Святої Цецилії у Римі, Королівської музичної академії у Стокгольмі, Академії мистецтв у Берліні, Національної академії мистецтв у Буенос-Айресі, Міжнародної академії філософії і мистецтва у Берні, Національної академії наук, літератури і мистецтва у Бордо, Королівської Ірландської музичної академії у Дубліні, Американської академії мистецтв і літератури.

Симфонія № 7 «Сім врат Єрусалима» – дуже символічний твір, написаний на замовлення мерії Єрусалима 1996 року – до 3000-річчя міста.
За основу текстів композитор узяв псалми зі Святого Письма, які пролунають у виконанні п’яти чудових солістів, котрі вже багато років працюють із Кшиштофом Пендерецьким.
Сила містеріальної дії буде посилена звучанням тубафона – інструмента, розробленого Пендерецьким, натхненим звучанням бамбукових труб Полінезії, саме заради цієї симфонії. Його встановлять на сцені Одеської філармонії.

Тож: 30 листопада – зустріч Пендерецького в Одеському аеропорту; 2 грудня – прес-конференція (Пендерецький і Хобарт Ерл).

Любенко НАТАЛІЯ