lviv-organ-holl

Світові премʼєри опер Еммануеля Сікори, візит австрійського дириґента Курта Шміда і справжнє відеошоу у супроводі симфонічного оркестру – все це у вересні в Органному

2 вересня зустрічаємо на сцені Ukrainian Festival Orchestra and Choir премʼєрами трьох мініопер сучасного американського композитора Еммануеля Сікори. Перша опера «Angelica» натхнена оперою Джакомо Пуччині «Сестра Анжеліка», а друга і третя – «Чудо святого Юди» та «Ґавейн» присвячені легенді про лицарів Круглого столу. Солісти вечора – Лілія Нікітчук, Степан Дробіт і Роман Грабовенський, дириґент – Іван Остапович.

Уже наступного дня, 3 вересня до органного залу завітають зіркові гості на симфонічний концерт «Шуман. Штраус. Шмід». Австрієць Курт Шмід дириґуватиме оркестром Луганської філармонії. Концерт відбудеться за участі піаністки з Японії Хінамі Йоко та українського баритона Миколи Губчука.

На кінець місяця музиканти оркестру Луганської філармонії підготували ще одну цікавинку: симфонічні сюїти Едварда Гріга «Пер Ґюнт». Особливість концерту в тому, що супроводжуватиме гру музикантів світлове шоу від віджея Євгена Червоного. Керуватиме дійством дириґент Іван Остапович.

Окрім цього, музиканти колективу матимуть інші виступи на сцені Львівського органного залу:

10 вересня – «Музика для струнних і духових» під батутою Івана Остаповича;

18 вересня о 17:00 разом із органістом Сергієм Павлівим звучатиме «Музика для духових»;

20 вересня соліст оркестру Луганської філармонії Владислав Бородій і солістка органного залу Світлана Позднишева виконають програму «Кларнет і орган».

У вересні також чекаємо на солістів Національного будинку органної та камерної музики України з Києва:

– Володимира Кошубу, 3 вересня о 14:00 та 4 вересня о 17:00 з програмою «Поема для органа»;

– Ірину Харечко, 15 та 16 вересня із програмою «Французька органна музика»;

– Валерію Балаховську, 29 й 30 вересня з програмою «Бах і Моцарт».

До Львова приїде відомий харківський органіст Станіслав Калінін. Цього разу він привезе першу програму з циклу бахівських концертів, які ми чутимемо протягом усього сезону. Тож 23 і 24 вересня насолоджуймося концертом «Бах. Ляйпцизькі хорали».

6 вересня, органістка Олена Удрас у дуеті з кларнетистом Михайлом Ксідою представлять музику для всієї родини.

Солісти Львівського органного залу дивуватимуть новинками та добре відомими класичними творами:

– піаніст Андрій Макаревич полонить слухачів новою імпрезою «Місячна соната» 25 вересня о 17:00;

– молодий органіст Сергій Павлів, окрім улюблених програм, готує нову – «Музика Баха», яка прозвучить 13 вересня о 19:00 та 18 вересня о 14:00. А 24 вересня о 17:00 на камерній сцені Львівського органного залу, разом із тенором Романом Грабовенським, він виступить із концертом «O sole mio»;

– «Пори року» Антоніо Вівальді у вересні звучатимуть тричі, – 7 та 25 вересня у дуеті Світлани Позднишевої (орган) і Руслана Пащака (скрипка), а 17 вересня у виконанні Світлани Позднишевої (орган) та Адріана Боднара (скрипка);

– сольні концерти матимуть органісти Олена Мацелюх, Світлана Позднишева, Віталій Дворовий і Марк Новакович.

Для відвідування подій у Львівському органному залі необхідно мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу