Різдвяний концерт від LvivMozArt

276

У дні різдвяних свят Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt презентував довгоочікувану Різдвяну концертну програму

До неї увійшли шедеври класиків Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетховена, Каміля Сен-Санса, а також обробки улюблених українських колядок від сучасних українських композиторів Марії Олійник, Івана Небесного та Юрія Романіва.

У концерті взяли участь солісти світових оперних сцен та Львівської національної опери: Людмила Осташ (сопрано), Лілія Нікітчук (мецо-сопрано), Володимир Заборовський (контратенор), Михайло Малафій (тенор), Микола Корнутяк (баритон), скрипаль Андрій Мурза, (скрипка), а також Національна львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», у супроводі одного з провідних симфонічних оркестрів України INSO-Lviv, під керівництвом зірки світової класичної сцени, засновниці та художньої керівниці фестивалю LvivMozArt Оксани Линів.

Запис концерту – виняткова подія в умовах локдауну (https://youtu.be/-eiU6kbAkGU). Його реалізовано за аналогією повідних оркестрів світу, без слухачів, в одному з найгарніших храмів Львова – Цервкі св. Андрія Первозваного XVII століття. Проєкт втілено за партнерської підтримки Симфонічного оркестру INSO-Lviv та Львівської міської ради.

Різдвяна концертна програма від Міжнародного музичного фестивалю LvivMozArt виконана й записана у Львові в Церкві Св. Андрія Первозваного як своєрідна подорож у часі й просторі. Її відкриває «Kyrie eleison» («Господи помилуй») з «Missa Brevis» («Короткої меси», 1776) C-dur геніального Вольфганга Амадея Моцарта – батька нашого львівського Моцарта – Франца Ксавера. Особливим чином пов’язана зі Львовом і третя композиція концерту: один з найліричніших творів для скрипки – «Романс» № 2 F-dur, ор. 50 (1798) молодий Людвіг ван Бетховен написав у період навчання в скрипаля Іґнаца Шуппанціґа, який не раз виступав у львівських абонементних квартетних програмах разом зі славетним Каролем Ліпінським.

До великого оркестрово-хорового жанру «Oratorio de Noël» («Різдвяної ораторії») для солістів, хору, струнного оркестру, арфи та органа, ор. 12 (1858) звернувся і французький композитор-романтик Каміль Сен-Санс. У концерті прозвучить кілька епізодів із цього твору, вперше виконаного в Товаристві св. Цецилії міста Бордо (тезці давнього львівського товариства шанувальників музики).

Останні три твори програми представляють чудові та майстерні композиції львів’ян – наших сучасників: Марії Олійник, Івана Небесного, Юрія Романіва, котрі мають блискучу полінаціональну освіту, чималий досвід гастрольних подорожей і творчої праці у численних країнах Європи й Азії. Але Різдво у їхніх творах постає як осмислення обрядових пісень рідного народу.

За інформацією прес-релізу

Фото Ігоря ФЕДОРІВА