sondetskis

Із такою назвою відбудеться концерт 1 квітня у Львівській обласній філармонії

Цією ретроспективною програмою камерний оркестр «Віртуози Львова» розпочинає шлях до святкування 25-річчя колективу, адже Саулюс Сондецкіс одним із перших підтвердив його високий мистецький рівень. А перший концерт «Віртуозів Львова» з цим диригентом відбувся у квітні 1995 року.

Родзинка програми — Кончерто-гроссо № 1 Альфреда Шнітке. Написаний у 1977 році, твір відповідає правилам барокового жанру з його стилістичними протиставленнями та алюзіями. Він якнайкраще відображає ідею самого композитора: поєднання серйозної і розважальної музики. А гра на препарованому фортепіано хоч і потребує особливої підготовки від виконавця, але потім розкривається неповторним звучанням. Альфред Шнітке присвятив твір Саулюсу Сондецкісу і скрипалям Гідеону Крамеру й Тетяні Гніденко.

Як розповів керівник «Віртуозів Львова» Сергій Бурко, литовський маестро — особистість, яка дала поштовх до розвитку камерного музикування по всій Україні і, зокрема, у Львові. Його співпраця з музичною академією дала можливість еволюціонувати цьому напрямкові, відкрити його для молодих музикантів. А тогочасні студенти тепер стали керівниками оркестрів у Івано-Франківську, Рівному, Ужгороді.
Світла постать литовського маестро завжди приваблювала слухачів — під час його візитів у концертних залах був аншлаг. Про «Віртуозів Львова» Саулюс Сондецкіс казав: «Із таким оркестром не соромно виступати і в Парижі, і в Лондоні, і в Берліні. Впевнений, що всюди він отримає чудові відгуки, розуміння і послужить визнанню високої музичної культури України».

Програма концерту 1 квітня повністю відтворює ту, з якою Саулюс Сондецкіс уперше приїхав до Львова. Це Симфонія № 10 Фелікса Мендельсона-Бартольді, Серенада-ноктюрн № 6 Вольфганга Амадея Моцарта і Кончерто-гроссо № 1 Альфреда Шнітке для двох скрипок і препарованого фортепіано. У 1995 році її виконував молодий Марко Комонько, який нині є знаним скрипалем і теж солюватиме. Другий соліст вечора — Андрій Чайковський, концертмейстер оркестру Львівської опери.

За матеріалами прес-релізу