sed_contra

Камерний колектив сучасної музики Sed Contra Ensemble з Києва представить Україну на 46-му міжнародному фестивалі Poznańska Wiosna Muzyczna, що розпочався у понеділок

Це один із найбільших і поважних міжнародних форумів сучасної музики в Польщі. У програмі українського ансамблю знайдуть точки перетину різні полюси й естетичні константи нової музики. У категорії “спеціальна подія концерту” – перші виконання на фестивалі у Познані “Les Ruines Circulaires” Трістана Мюрая (до 70-річчя від дня народження визначного французького спектраліста) і Композиції № 1 “Dona Nobis Pacem” Галини Уствольської. Музиканти також виконають ряд камерних творів від знакових постатей у царині нової музики – Сальваторе Шарріно, Кайї Сааріахо і Петера Аблінгера. У контрасті стилістичних напрямів прозвучать прем’єрні виконання свіжих опусів Моніки Кендзьори, Віталія Кияниці та друга редакція твору “GZI” Олексія Войтенка. Концерт відбудеться у новій концертній залі Aula Nova при Музичній академії імені Ігнація Яна Падеревського.

Зазначимо, що це вже другий виступ Sed Contra Ensemble у Познані. Минулого року в травні на фестивалі культури Ukraińska Wiosna музиканти ансамблю разом з етноспівачкою і лірницею Наталією Сербіною презентували міждисциплінарний проект E-Phasis. Проект став своєрідною подорожжю в унікальний простір звука, що створювався незвичайним поєднанням складу музикантів. Спеціально для проекту були написані твори, у яких водночас звучали електроніка, етнічний український спів та акустичний інструментальний ансамбль. У взаємодії трьох різних традицій і пов’язаних із ними стильових просторів “збіг по фазі” етноспіву, електроніки та акустичного ансамблю підсилював вплив кожної із традицій і створював особливий ефект синергії.
Куратором проекту став композитор Андрій Мерхель. А разом із музикантами на сцені творили перформанс із відеоінсталяцією познанські митці – Патриція Півош і Мачей Шєрпень.