natsopera

Свій 157-й театральний сезон Національна опера України розпочинає незвично рано – 10 серпня 2024 року

І дуже символічно, що відкривається він нашим рідним – перлиною українського оперного мистецтва «Наталкою Полтавкою» Миколи Лисенка. А вже наступного дня глядачі побачать неймовірний балет Євгена Станковича «Вечори на хуторі біля Диканьки».

Також у серпневій афіші, окрім Гала-концерту з нагоди Дня Незалежності України (24 серпня), заявлені кращі взірці світової та української оперної і балетної класики.

Зазначимо: хоча вистави все ще залишаються виключно «денними» (інформація про початок кожної вказана в афіші та на сайті театру), а кількість глядачів у залі так само обмежена (лише 459 осіб), ніхто і ніщо не завадить радіти від зустрічі з улюбленими артистами й виставами!

Отже, 10 серпня (субота) о 15:00 – перлина українського оперного мистецтва «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка. Музична редакція Мирослава Скорика. Сценічна редакція Анатолія Солов’яненка. Сповнена народного гумору й танців історія кохання. І навіть класичні твори час корегує, – так у виставу зайшов відомий мем про паляницю…

У ролях: Анастасія Поважна (Наталка Полтавка), Наталя Кисла (Терпилиха, її мати), Дмитро Кузьмін (Петро, коханий Наталчин), Сергій Пащук (Возний, жених Наталчин), Володимир Тишков (Виборний), Олександр Бойко (Микола, далекий родич Терпилишин). Диригент – Микола Дядюра.

11 серпня (неділя) о 15:00 – балет Є. Станковича «Вечори на хуторі біля Диканьки» у постановці Віктора Литвинова. Захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена фольклорним колоритом, щедрівками й колядками, оживає.

У головних ролях: Каріна Тельвар (Оксана), Даниїл Пащук (Вакула), Райса Бетанкоурт (Солоха, Цариця), Даниїл Сілкін (Чорт), Микита Кайгородов (Дяк) та інші. Диригент – Віктор Олійник.

15 серпня (четвер) о 17:00 – балет Людвіга Мінкуса «Дон Кіхот», який часто називають справжнім святом танцю. У ролях: Сергій Литвиненко (Дон Кіхот), Олексій Швидкий (Санчо Панса), Ілона Кравченко (Кітрі), Ян Ваня (Базиль), Анастасія Шевченко (Вулична танцівниця), Дар’я Косміна (Мерседес) та інші. Диригент – Герман Макаренко.

16 серпня (п’ятниця) о 17:00 – опера Жоржа Бізе «Кармен».

Знамениту трагічну історію пристрасного кохання циганки Кармен та її коханого сержанта Хозе втілять: Ірина Петрова та Дмитро Кузьмін. Також у ролях: Анастасія Поважна (Мікаела), Олександр Мельничук (Ескамільо), Дмитро Агеєв (Капітан Цуніга) та інші. Диригент – Алла Кульбаба.

17 серпня (субота) о 15:00 – балет Адольфа Адана «Жизель» (третій прем’єрний показ). Балетмейстер-постановник нової редакції – Віктор Яременко, її диригент-постановник – Олексій Баклан, художник-постановник і художник костюмів – Марія Левитська.

Прем’єра постановки з величезним успіхом ще взимку пройшла в Японії. І ось нарешті настав час українського першопоказу! В третій прем’єрній виставі беруть участь: Наталія Мацак (Жизель), Сергій Кривоконь (Альберт), Еліна Бідна (Мірта) та інші артисти.

18 серпня (неділя) о 15:00 – одна з кращих постановок театру опера Джузеппе Верді «Набукко» (режисер-постановник – Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник – Микола Дядюра, художник-постановник – Марія Левитська, хормейстер-постановник – Богдан Пліш). У титульній ролі цього разу на сцену вийде Геннадій Ващенко. Також у головних партіях заявлені: Вікторія Ченська (Абігайль), Сергій Магера (Захарія), Алла Позняк (Фенена), Олександр Нікіфоров (Ісмаель) та інші. Диригент – Микола Дядюра.

22 серпня (четвер) о 17:00 – балет Хермана Левенсхольда «Сильфіда», який вважається не просто одним із найкращих романтичних балетів. Йому випало започаткувати той великий перелік творів, які становлять цілу епоху в хореографічному мистецтві. Свого часу цей опус назвали «ескізом, яким скористалися для чарівної композиції «Жизелі».

У титульній партії – Катерина Курченко. Також у головних ролях: Олександр Скулкін (Джеймс), Андрій Карєв (Гюрн), Сергій Литвиненко (Медж, чаклунка) та інші. Диригент – Сергій Голубничий.

23 серпня (п’ятниця) о 17:00 – безсмертний шедевр української класики опера Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» у музичній редакції Мирослава Скорика. Виконавці: Сергій Магера (Карась), Наталія Николаїшин (Одарка), Тетяна Ганіна (Оксана), Олександр Нікіфоров (Андрій), Олександр Бойко (Султан) та інші.

24 серпня (субота) о 15:00 – Гала-концерт до Дня Незалежності України за участі провідних солістів, хору та оркестру Національної опери України.

Також у серпневій афіші заявлені:

25 серпня (неділя) о 15:00 – опера «Флорія Тоска» Джакомо Пуччині, яка по праву вважається однією з найпопулярніших у світі.

29 серпня (четвер) о 17:00 – балет Михайла Скорульського «Лісова пісня». Лірико-драматична історія кохання за мотивами твору Лесі Українки. Перлина українського балету пройнята палкою вірою у поезію життя і невмирущим пориванням людини до прекрасного.

30 серпня (п’ятниця) о 17:00 – комічна опера Джоаккіно Россіні «Севільський цирульник». В осучасненій версії Анатолія Солов’яненка постановка «поза простором і часом» одразу стала однією з найулюбленіших серед киян і гостей міста.

31 серпня (субота) о 15:00 – зворушливий сучасний балет «Грек Зорба» на музику Мікіса Теодоракіса, – трагічна історія палкого кохання на тлі конфлікту двох світів і цивілізацій.

Важливо!

У разі повітряної тривоги глядачів запросять до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче від фоє партеру.

Детальну інформацію щодо складу виконавців (можливі зміни) та продажу квитків можна дізнатися на офіційному сайті театру.

Квитки на вистави (459 місць) надходять у продаж поступово (зазвичай за2 тижні до вистави) і придбати їх можна виключно онлайн.

Додаткова інформація стосовно планів Національної опери України на 157-й театральний сезон:

– нова постановка опери Джузеппе Верді «Трубадур» режисера Віталія Пальчикова зі сценографією Марії Левитської (прем’єру заплановано на осінь 2024);

– балет «Марна пересторога» в хореографії Фредеріка Аштона (прем’єрні покази плануються в грудні 2024);

– балет «Варіації Доніцетті» (робоча назва) в хореографії Джорджа Баланчина (прем’єрні покази заплановані на кінець весни 2025);

– «Воєнний реквієм» Бенджаміна Бріттена, виконання якого заплановано до третіх роковин повномасштабного вторгнення 24 лютого 2025 року;

– також тривають перемовини з Іваном Уривським про сценічну постановку опери Жака Оффенбаха «Казки Гофмана» (наразі в репертуарі театру ця опера – виключно в концертному виконанні);

– продовжується співпраця з композитором Олександром Родіним над оперою «Конотопська відьма».

Також заплановано низку закордонних подій:

– участь у Нью-Йоркському фестивалі балету з нещодавньою прем’єрою – балетом «Елегія воєнного часу» на музику Валентина Сильвестрова в постановці Олексія Ратманського;

– участь у Міжнародному оперному фестивалі в Польщі з оперою Джузеппе Верді «Макбет» у постановці Італо Нунціати.

Національна опера України гарантує піднесений настрій за будь-яких обставин!

За матеріалами пресрелізу