karina-kondrashevska

У рамках XХV вокального абонементу Чернігівського обласного філармонійного центру на головній концертній сцені області 13 жовтня співала солістка Національної філармонії України лауреат міжнародних конкурсів Каріна Кондрашевська (сопрано). Партію фортепіано виконала заслужена артистка України Неліда Афанасьєва. Автор і ведучий музичного абонементу – заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії Олег Васюта

Чернігівці отримали нагоду зануритись у чарівний світ оперного мистецтва, відчути силу і красу романсу, мелодійність пісень великих композиторів. Програму концерту склали твори епохи музичного бароко, основним здобутком якої музикознавці вважають народження жанру опери. Прозвучали арії італійських композиторів Доменіко та Алессандро Скарлатті, Марк Антоніо Честі, Вінченцо Белліні, Мауро Джуліані та видатних європейських композиторів Йоганна Себастьяна Баха, Георга Фрідріха Генделя, Людвіґа ван Бетховена, Фридерика Шопена та інших. Зокрема, слухачі почули арію «Quia respexit» з «Магніфікату» Йоганна Себастьяна Баха, арію Рінальдо «Lascia ch’io pianga» з опери «Рінальдо» Георга Фрідріха Генделя, арію Русалки з опери «Русалка» Антоніна Дворжака, арію «Qui la voce sua soave» з опери «Пуритани» Вінченцо Белліні тощо.

Чи не вперше в рамках вокального абонементу на сцені філармонійного центру була виконана арія сучасного українського композитора, народного артиста України В’ячеслава Самофалова «Аве, Марія». Цей вокально-хоровий твір заслужено отримав міжнародне визнання і нині виконується на кращих оперних сценах Європи та Америки.

Під час концерту кожен номер програми Каріни Кондрашевської вдячні слухачі зустрічали хвилею бурхливих оплесків і вигуками «браво!» Адже чернігівці знають і люблять Каріну Кондрашевську. І не лише за її артистичний талант, а й за подвижницьку музично-громадську діяльність.

Чотири роки тому на базі Городнянської школи мистецтв вокалістка започаткувала конкурс сольного академічного співу імені Лідії Кондрашевської – на честь матері її чоловіка, яка походила родом із Городнянщини. Лідія Кондрашевська була народною артисткою України і так само, як і Каріна зараз, співала в Національній філармонії. Не стало нашої видатної землячки у 2008 році, проте її справу нині гідно продовжує Каріна.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

На відео:

Марк Антоніо Честі. Арія «Intorno all’idol mio» з опери «Оронтея»