afisha

У неділю, 28 квітня, у Львівському органному залі відбудеться концерт «Шведська симфонічна музика». Звучатиме українська премʼєра Симфонії № 6 Йона Фернстрьома

Захоплива та неординарна, епічна й незвідана музика Швеції лунатиме у виконанні Симфонічного оркестру Луганської філармонії під орудою Івана Остаповича.

Йон Фернстрьом (1897–1961), композитор, скрипаль, диригент, художник і поет – загадкова особистість із багатьма талантами. Народився в Китаї у шведській родині, приїхав до Швеції десятирічним хлопчиком, мешкав у Гельсінгборзі та університетському місті Лунді. Був відомим скрипалем. Написав 12 симфоній, 8 квартетів для струнних, 2 скрипкових концерти й багато інших творів.

Дебютував рано, виконавши один із концертів для скрипки Генріка Венявського. Багато років працював дириґентом у симфонічних оркестрах як у Гельсінгборгу, так і у Мальме. Найбільш значущим його внеском у музичне життя було заснування Нордійського юнацького оркестру в 1950-х, де молоді музиканти збиралися щоліта.

Також він був художником, малював портрети музикантів зі свого оточення. Майстерність цих робіт свідчить про нього як справді багатостороннього митця.

Шоста симфонія Фернстрьома має назву «Amore studiorum». Він написав її у розквіті літ, і надихав його оркестр у Гельсінгборзі. Симфонія була написана у 1938 році, але вперше виконана у 1941-му.

Симфонію № 6 Фернстрьом мислив як «велику драму», де герої – це музичні теми, і все, що відбувається всередині цієї музики, є своєрідними репліками, діалогами, спалахами темпераменту, душевного хвилювання тощо. Та визначальним автор вважав уміння слухача розпізнати загальну ідею твору: «Ще не виникло жодного виду мистецтва, про який можна було б судити лише за його формою. Саме духовне життя, закладене у форму, зрештою визначає долю твору. І тут мені доводиться мовчати і залишати слово іншим».

Фернстрьом був модерністом, і в його музиці є фольклорні елементи з тонкими ліричними частинами, нордичний меланхолійний мінор. Усе це нагадує про модерністську стилістику, натхнену народними традиціями.

Ноти симфонії Фернстрьома Львівському органному залу надіслали зі Швеції спеціально для цього виконання.

Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.

За інформацією пресрелізу