“Київські солісти” на фестивалі в Габалі (Азербайджан)

86

Національний камерний ансамбль «Київські солісти», який має статус «Посол української культури в світі», офіційно наданий Міністерством закордонних справ України, був запрошений представляти українське виконавське мистецтво на міжнародному музичному фестиваліу мальовничому гірському курортному містечку Габалі (Азербайджан).

Габалинський музичний фестиваль проходить щоліта з 2009 року під патронатом першої леді Азербайджану Мехрібан Алієвої та з ініціативи Фонду Гейдара Алієва. Форум своєрідно поєднує класичну музику, джазі такий жанр традиційної азербайджанської музики, як мугам. Виступи музикантів відбуваються просто неба і в камерних концертних залах Габали. Що два роки в його рамках відбувається також міжнародний фортепіанний конкурс. Надзвичайно різноманітна програма, імениті виконавці з різних країн світу (цього року, наприклад, до Габали завітають оркестри й виконавці з понад 20 країн світу) приваблюють щонайширшу публіку – від професійних музикантів до звичайних шанувальників музичного мистецтва.

Габала, одне із найдавніших міст Азербайджану, є історичним «нащадком» столиці старовинної Кавказської Албанії – Кабали. Воно знаходиться в ущелині гір Базар-Юрт і Туфан, у передгір’їВеликого Кавказу, на березі річки Дамірапаранчай.Головний концертний майданчик фестивалю – амфітеатр – розташований таким чином, щоби музиканти, знаходячись на сцені, споглядали гірські пейзажі. Відкриваючи перший Габалинський фестиваль у 2009 році, його художній керівник, а нині ще й музичний директор і головний диригент Національного камерного ансамблю «Київські солісти» Дмитро Яблонський (США–Ізраїль), зазначив: «Усі кажуть, що тут чудово, як у Швейцарії, а хотілося б, щоб говорили – тут чудово, як в Азербайджані. Мені хотілося б, аби мої друзі, музиканти зі всього світу приїжджали сюди і грали прекрасну музику».

Автор: Юлія ПАЛЬЦЕВИЧ