afisha-01

19 січня Національний ансамбль солістів «Київська камерата» озвучить чергову серію проекту музичних діалогів – Словенія-Україна. Іноземну складову у ньому представлятимуть твори сучасного класика словенської музики Томажа Свете.

Випускник Академії музики в Любляні та Академії музики і виконавства у Відні, Томаж Свете (нар. 1956 р.) виявив себе не лише як композитор, а й хоровий диригент, викладав композицію у навчальних закладах Любляни, Відня, Хартфорда (США).

Творчі уподобання маестро переважно сконцентровані навколо оперного та хорового жанрів. У його доробку вісім музично-театральних опусів, серед яких такі своєрідні жанрові варіанти як теле- або радіотелефонна опера, численні кантати, ораторії, реквієм. Однак, Томаж Свете є автором оркестрової, камерно-інструментальної і камерно-вокальної музики.

У концерті «Київської камерати» прозвучать саме інструментальні композиції Томажа Свете: «Le Chant des Pecheurs de Perles» для струнних, Партита «Fur Lalita» для скрипки соло і Концерт для двох скрипок та струнного оркестру.

Лаліта Свете

Партії солістів у концерті виконають іноземні гості: Аркадій Вінокуров (Австрія) та його учениця, донька композитора Лаліта Свете (Словенія). За диригентським пультом – Валерій Матюхін.

Творам Томажа Свете діалогізуватиме музика українського корифея і класика Євгена Станковича – Триптих «На Верховині».

Локація – Концертний зал Національної спілки композиторів України. Початок о 19:00. Вхід вільний!