Третій міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака нарешті відбудеться у Києві!

898

На киян і гостей столиці України очікує велике музичне свято. З 26 листопада до 1 грудня у Києві проходитиме Третій міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака – одного з найвидатніших диригентів ХХ століття

Конкурс був заснований за ініціативою нинішнього ректора Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, доктора мистецтвознавства, професора, народного артиста України, академіка Національної академії мистецтв України Володимира Рожка як національний. У 1994 році відбувся Перший, а у лютому 1998 року, до 60-річчя Маестро, – Другий національний конкурс диригентів імені Стефана Турчака.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2005 р. № 956 конкурс набув статусу міжнародного з проведенням що чотири роки. Його співзасновниками, відповідно до Постанови, стали Міністерство культури України та Київська міська державна адміністрація.

Стефан Турчак

Перший міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака пройшов у листопаді 2006 року, другий – у листопаді 2010-го.

ІІІ Міжнародний конкурс диригентів імені С. Турчака мав проводитися з 20 лютого до 1 березня 2014 року, але з огляду на суспільно-політичну ситуацію, яка склалася на той час у державі, за рішенням Оргкомітету, конкурс двічі переносили, хоча було подано 56 заявок із 19 країн світу.

Цьогорічний Третій міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака відкриється 26 листопада в Національній опері України виставою «Спляча красуня», диригентом-постановником якої був Стефан Турчак.

Три тури відкритих конкурсних прослуховувань проходитимуть 27–30 листопада у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака НМАУ ім. П.І. Чайковського. Закриття і нагородження лауреатів заплановане на 1 грудня в Колонному залі імені М.В. Лисенка Національній філармонії України. Всі конкурсні прослуховування і заключний концерт лауреатів проходитимуть за участю Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України (художній керівник і головний диригент – Володимир Сіренко).

Євген Станкович

Майстерність конкурсантів оцінюватиме авторитетне журі, до складу якого входять: Євген Станкович (голова журі) – композитор, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор, академік НАМУ; Володимир Рожок (заступник голови журі); Володимир Сіренко – диригент, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор, член-кореспондент НАМУ; Павло Длябога (Швейцарія) – диригент; Катерина Дулова (Білорусь) – доктор мистецтвознавства ректор Білоруської державної академії музики; Нормумін Султанов (Узбекистан) – народний артист Республіки Узбекистан; Мікіца Євтіч (Сербія) – диригент. Відповідальний секретар конкурсу – Анатолій Корисько.
На конкурс було подано 34 заявки. До участі у змаганні допущено 21-го кандидата. У ІІ турі залишаться до 12-ти, у ІІІ – 5 учасників.

Переможці отримають премії: І місце – 5 тис. дол.; ІІ – 4 тис. дол.; ІІІ – 2 тис. дол.; дипломанти – по 500 дол. Передбачені також спеціальні призи.

У конкурсі будуть представлені 13 країн світу: Білорусь, Ізраїль, Іран, Іспанія, Німеччина, Польща, Румунія, Сербія, Сінгапур, Узбекистан, Україна, Франція, Швейцарія.

Тож запрошуємо на всі заходи конкурсу! Ви станете свідками народження нових зірок.
Детальніша інформація – на нашій сторінці в Facebook і на сайті конкурсу: www.turchak.art.co.ua

Ольга ГОЛИНСЬКА

На головному фото – колаж світлин учасників конкурсу, здійснений студентами НМАУ ім. П.І. Чайковського для відповідної сторінки у Facebook