У Києві відбудеться Bouquet Kyiv Stage-2021

195

Сім днів музики, візуального мистецтва, літератури, кіно, бесід під ясенем, театру і насичена дитяча програма. Саме таким буде Четвертий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage, який триватиме з 27 серпня до 2 вересня на території музею «Софія Київська»

Тема цьогорічного Bouquet Kyiv Stage – «Ми. Між минулим і майбутнім». Усі події будуть так чи інакше пов’язані з темою часу і проживанням життя «тут і зараз».

«Після пережитого 2020 року тема майбутнього сьогодні викликає найбільшу тривогу. Ніколи в сучасному світі людство не було в такому стані невизначеності, який пронизує усі сфери нашого життя. І саме мистецтво володіє даром відчувати майбутнє, бути його передвісником, передавати через художні образи його обриси й забарвлення, – зазначає Євгеній Уткін, співзасновник культурного центру «Дом “Майстер Клас”» і фестивалю Bouquet Kyiv Stage. – Цьогоріч “хедлайнером” фестивалю буде “Софія Київська”. Ми наповнюватимемо сакральний музейний простір сучасним життям – його ритмами, енергією, новими технологіями. Будемо об’єднувати нашу історію з сучасністю, з’єднувати різні жанри, стилі та ідеї. І таким чином разом створюватимемо картину нашого майбутнього, тут і зараз».

Організатор події «Дом “Майстер Клас”» позиціонує Bouquet Kyiv Stage як фестиваль прем’єр, котрі цього року відбуватимуться щодня. Засновники й куратори форуму обіцяють насичену програму, особливих іноземних гостей та кілька нових напрямів: балет і фешн. Більшість подій буде щільно пов’язана з «Софією Київською», не тільки як з локацією, а й джерелом історичних та дослідницьких фактів і візуальних образів.

«У фестиваля є символ – букет, створений художником Олександром Дубовиком. І основна квітка, на яку все нанизується у цьогорічному букеті, – це “Софія Київська”. – Мене часто запитують: як ви вміщуєте в одному просторі сучасність і старовину? Відповідь проста – пізнавати історію можна через дуже різні засоби, і Bouquet Kyiv Stage – один із них», – пояснює Неля Куковальська, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська».

Першою подією фестивалю стане відкриття виставки «Катарсис», яка відбудеться 10 серпня. Експозиція об’єднає дерев’яні скульптури Йогана-Георга Пінзеля, його учня Францишека Олендського і сучасного митця Олександра Животкова. А з 27 серпня повна програма фестивалю розпочнеться з музичного проєкту «Пінзель – Животков. Поєднані музикою», приуроченого до виставки «Катарсис».

«Глядачі побачать роботи з дерева барокового Пінзеля і сучасного Животкова й те, як дерево перетворюється на щось абсолютно протилежне до себе – на щось надзвичайно пластичне, з повітряною фактурою. І такою ж повітряною буде музика – улюблений багатьма дитячий хор “Щедрик” разом з електронікою від Антона Дегтярьова», – розповідає Любов Морозова, кураторка музичного напряму.

Запланований також перформанс «Босоногі Боги» на музику Сергія Пілютикова, присвячений художнику Олександру Дубовику, який цьогоріч святкує 90-ліття.

Майстерне міксування минулого і сучасного – визначальна риса цьогорічної програми, яка присутня в усіх представлених напрямах – музичному, візуальному, театральному, кіно, літературному та дитячому.

Так, у програмі буде представлено музику Валентина Сильвестрова на тексти Дантового «Раю» у рамках проєкту «Tribute to Dante». Серед прем’єр – аудіовізуальний проєкт Алли Загайкевич «Місто», який досліджує київський футуризм 1920-х років і поєднує електроніку з відеоартом.

Серед закордонних гостей: усесвітньо відомий ізраїльський мандолініст Аві Авіталь, який вперше в Україні виконає твір для мандоліни з оркестром, популярний польський гурт Andrzej Jagodzinski Trio, котрий гратиме Шопена в неймовірній джазовій обробці, та французький джазовий колектив Remi Panossian Trio, що є взірцем виконання вишуканого європейського джазу. Буде у фестивалі й концерт віртуозного та неординарного норвезького піаніста Акселя Кольстада, який також презентує програму для дітей. Загалом заплановано близько 20-ти імпрез українських та іноземних музикантів.

Потужною складовою фестивалю стане «Кінобукет». «Ми покажемо понад 50 стрічок – за 30 років незалежності України. Щодня можна буде переглянути кінобукети від знаних українських кінофестивалів і найкращі українські фільми, починаючи з 1990-х, які демонструвалися не лише в Україні, а й світі», – розповідає Володимир Войтенко, програмний директор кінопрограми.

Літературна частина фестивалю складатиметься із шести подій. «Чотири з п’яти розмов присвячені окремим підвидам літератури і літпроцесу як такого. Це поезія, репортажистика, література про війну й екстремальні досвіди довкола неї і нон-фікшн. Ще будуть Дантівські читання – акторки різного віку читатимуть уривки з нового перекладу “Божественної комедії”, який зробив Максим Стріха. Він же прочитає лекцію, присвячену “Раю”», – говорить Євгеній Стасіневич, куратор літературної програми.

Серед учасників літпрограми – Олег Сенцов, Тамара Горіха Зерня, Петро Яценко, Катріна Хаддад, Олена Герасим’юк, Остап Сливинський, Наталка Гуменюк, Марічка Паплаускайте та інші.

Театральна програма представить прем’єру вистави Тамари Трунової «Говорить Софія», яка трансформується в інтерактивні екскурсії. Учасниками цих екскурсій можна стати щодня впродовж фестивалю.

Також фестиваль підготував велику дитячу програму, яка також охопить різні види мистецтва: кіно, театр, літературу, музику, образотворче мистецтво для дітей різного віку.

Для літніх людей у програмі – проєкт від аматорського театру «Ще не вечір».
Відбудуться і традиційні бесіди під двохсотрічним ясенем у саду «Софії Київської», які щороку проводить Євгеній Уткін.

Серед нових напрямів фестивалю – балет «Дзеркало» на музику Вікторії Польової і фешн-перформанс від Федора Возіанова «Заручена з часом», який стане завершальним акордом цьогорічного Bouquet Kyiv Stage.

Засновники фестивалю позиціонують його як подарунок місту, тож вхід на всі події є безкоштовним, потрібно лише сплатити вхідний квиток на територію музею «Софія Київська».

Слідкуйте за новинами та шукайте детальну програму фестивалю тут: https://bouquetstage.com/https://www.facebook.com/bouquetstage/
https://www.instagram.com/bouquetkyivstage

За матеріалами пресрелізу