evridika

9 грудня о 19:00 на сцені Львівського органного залу звучатиме легендарна опера «Еврідіка» італійського композитора Якопо Пері на лібрето Оттавіо Рінуччині

Концертне виконання опери відбудеться за участі Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії та Львівського муніципального хору «Гомін» під батутою Івана Остаповича. Провідні партії виконають найяскравіші солісти хору «Гомін.

«Еврідіка» (1600) – найдавніша з опер, які збереглися до нашого часу. Її написано на честь грандіозного весілля французького короля Генріха IV з аристократкою Марією Медічі, що грали у палацо Пітті у Венеції. Сюжет опери оповідає давньогрецький міф про закоханих Орфея та Еврідіку.

Після трагічної смерті дружини Орфей вирушає до підземного царства, щоб повернути Еврідіку. Завдяки чарівному співу йому вдається подолати всі перешкоди царства мертвих і вмовити його правителя Плутона повернути кохану до життя.

Як відомо, фінал античної трагедії – нещасливий: Орфей, не дотримуючись умови Плутона, дивиться на Еврідіку і втрачає її знову. Проте такий кінець не пасував до урочистої події в палацо Пітті, тож лібретист Рінуччині наважився закінчити історію хепі-ендом – Орфей та Еврідіка навіки возз’єднуються.

Цікаво, що в часи Якопо Пері жанру опери як такого ще не існувало. Свій твір композитор називав drama per musica, що підкреслює його звʼязок з античною трагедією і провідну роль у ньому драматичної дії. Ще за життя Пері «Еврідіка» мала неабиякий успіх і дістала славу далеко за межами Флоренції. Так само і сьогодні, понад чотири століття по тому, ця опера заворожує динамікою, мелодикою, образністю та емоційністю.

Також символічно, що саме з цього проєкту й перекладу лібрето українською мовою поетом-перекладачем Тарасом Демком у 2012 році розпочалася історія Collegium Musicum – музичної спільноти, яка у 2017 році дала новий поштовх розвитку Львівському органному залу.

Опера «Еврідіка» у Львівському органному звучатиме мовою оригіналу.
Запрошуємо вас пережити особливий досвід і почути цей легендарний твір наживо.

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу