У вересні стартує театральний фестиваль «Відкрита сцена»

455

З 13 до 15 вересня у Києві проходитиме II Всеукраїнський фестиваль недержавних театрів «Відкрита сцена»

Проект засновано Національною спілкою театральних діячів України і вже другий рік поспіль реалізовується за підтримки Департаменту культури КМДА. Він цікавий також істотною музично-театральною складовою.

Програма фестивалю формувалася групою експертів за конкурсним відбором. Серед 40 заявок українськими знавцями сучасного мистецтва, серед яких театрознавець Ганна Веселовська, театральний критик, менеджер Анастасія Гайшенець, перформер, хореограф Віктор Рубан, театрознавець Ірина Чужинова, театральний критик Любов Ільницька, було відібрано 5 колективів, які протягом трьох днів представлятимуть вистави в столиці.

Цьогоріч фестиваль проводиться на конкурсній основі. Долю учасників вирішують члени журі. Переможець отримає фінансування від організаторів на реалізацію нового мистецького проекту.

Фестиваль поєднує мистецьку та освітню програми. В рамках останньої: майстер-клас від молодого французького режисера Жуля Одрі, який віднедавна є головним режисером Івано-Франківського національного драматичного театру, а також круглий стіл «Вікно можливостей для незалежних театрів» за участю прогресивних українських театральних менеджерів.

Мистецька частина проекту передбачає урочисте відкриття фестивалю і показ вистав недержавних театрів на різних театральних майданчиках столиці. Реєстрацію на перегляд вистав та участь в освітній програмі вже розпочато.

Фестиваль був заснований минулоріч як стартовий майданчик для визнання театральних колективів недержавного сектора. На сьогодні лише в столиці налічується близько 100 театрів, що не мають власного приміщення і державного фінансування. Проте багато з них створюють дуже якісний сучасний мистецький продукт. Саме тому на підтримку розвитку українського недержавного театрального руху НСТДУ й було засновано фестиваль «Відкрита сцена».

Фіналісти «Відкритої сцени» 2019

SECOND FLOOR / baza.art people (м. Київ)

Вистава про пошук себе у величезній космічній пітьмі. Про переплетіння й зіткнення, стосунки між чоловіком і жінкою. Про те, що тільки віднайшовши себе у відображенні іншої людини можна піднятися на сходинку вище.

СВІДОМІСТЬ(ПІД) / n’Era Dance Company (м. Київ)

Ну який же сучасний театр без дядечка Фрейда?! Ідея роботи базується на моделі психіки людини: «Воно», «Я» і «Над Я». Вистава допоможе розпізнати ваші справжні, а не очікувані суспільством емоції та бажання.

НЕ МУШУ / n’Era Dance Company (м. Київ)

Щоб почуватися повноцінними у сучасному суспільстві, люди часто проживають не своє життя. Хто диктує вимоги «як жити?» і чи варто слідувати чужим уподобанням? Мовою руху на межі пластики, жесту й танцю артисти занурять глядача у тему сприйняття свого власного «Я».

Перформанс “ОСІНЬ НА ПЛУТОНІ”. Постановка – Сашко Брама спільно з Андре Ерленом (Німеччина) та Марією Бакало. В рамках програми ДУСТ, Сцена 6, Київ, Україна. 2018

СНИ / Арт-проект «Театр на Перехресті» (м. Чернівці)

Ми весь час живемо то в минулому, то в майбутньому, а в теперішньому – ніколи. Перегляньте виставу і почніть нарешті жити сьогоденням!

ORPHEUS UA / проект Сашка Брами (м. Львів)

В основі дійства – семимісячна піша експедиція від кордону з ЄС до лінії фронту на Сході режисера С. Брами і фотографа А. Бучка. І це все мовою музики. Експериментальна електроніка, етнічні мотиви, танцювальні біти, сучасна опера плюс перформативні акції та відеоарт.

ЯК ВКРАСТИ КОНЯ / Білиць Арт Центр (м. Київ)

Українців і ромів оточують схожі проблеми: замкненість, свавілля влади, жадібність, відданість «своїм». Та кожен із нас бажає бути щасливим. І кожен шукає шанс жити кращим життям. Але на що нас може підштовхнути жага щастя? І де та межа, яку не можна перейти?

ОСІНЬ НА ПЛУТОНІ / проект Сашка Брами (м. Львів)

Аби створити виставу, автори впродовж року перебували в тісній взаємодії із мешканцями геріатричного пансіонату. Після цієї експедиції «у старість», скоріш за все, ви переоціните власні цінності. Виставу створено на перетині документального та лялькового театру, танцювально-перформативних практик і просторового аудіодизайну.

Запрошуємо на відкриття фестивалю та зустріч організаторів «Відкрита сцена» з представниками медіа до Київського муніципального театру опери та балету для дітей і юнацтва (вул. Межигірська, 2, ст. метро «Контрактова площа») 13 вересня о 17:30.

18:00 – відкриття фестивалю виставою «SECOND FLOOR».

За матеріалами прес-релізу