В Ужгороді започатковано новий фестиваль

261

З 19 до 28 вересня в Ужгороді проходитиме фестиваль «Фортеця Унґ», присв’ячений музичній культурі минулих віків

Громадська організація, Центр культурних ініціатив «Фортеця Унґ» цим проектом має намір привернути увагу музичної спільноти та зацікавленої аудиторії до культурно-історичної спадщини Карпатського регіону, поглибити уяву про міжрегіональні культурно-історичні зв’язки, впливи та взаємодії і започаткувати в Ужгороді практику інтернаціональної співпраці музикантів, що спеціалізуються на дослідженні та виконавстві музики докласичного періоду, що зазвичай іменують старовинною або давньою.

Девіз фестивалю – «Музика це те, що об’єднує».

Фестиваль стане своєрідною «резиденцією» для співпраці музикантів різних міст, областей України, Швеції, Бельгії.

У програмі фестивалю – різноманітні заходи, що будуть цікаві та пізнавальні як для професіоналів – музичних виконавців, педагогів, так і для учнів, студентів музичних, культурно-мистецьких навчальних закладів, музикантів-аматорів, аудиторії, що цікавиться історією культури і музики.

Особливістю фестивалю є те, що учасники виконують музику на історичних інструментах (сучасних копіях музичних інструментів, що використовувалися у тодішній практиці).

Відвідуючи фестивальні заходи, можна буде почути мелодії середньовічної Півночі у виконанні ансамблю «Лауде Новелла» зі Швеції, англійську музику XVI століття в автентичному виконанні на лютні (Олег Чухліб), витончені інструментальні твори французького бароко (ансамбль «Kiev-Baroque»), духовні співи, відтворені з Трансильванського музичного рукопису XVIІ сторіччя (ансамбль «Castrum Hung», Ужгород).

Якою була українська музична культура в ХІ–XV століттях і що співали в церквах Мукачівської єпархії 300 років тому? Про це ви дізнаєтесь з лекції-презентації Івана Кузьмінського (Київ) та лекції-концерту Олексія Тулюка (Мукачеве).

Тетяна Трегуб (Київ) відкриє таємниці давньопольської музичної рукописної збірки «Silva rerum».

Бажаючі узяти участь у «Майстерні історичного виконавства» (О. Хорольський, П. Захарян, Київ), матимуть змогу дізнатися про особливості гри на старовинних струнних музичних інструментах – віола да гамба, барокова скрипка.

Гість фестивалю з Брюселя (Бельгія) Бернхард Хоштьоттер презентує унікальну концертну програму на бароковій гітарі.

У програмі фестивалю – майстер-класи для музикантів та аматорів, творчі зустрічі з учнями, педагогами, студентами музичних навчальних закладів і зацікавленою аудиторією міста.

Як зазначив філософ Платон, «Музика надихає увесь Світ, дарує Душі крила, сприяє польоту уяви. Музика додає життя і веселощі всьому існуючому…»

Тож запрошуємо до нових вражень, яскравих почуттів, гармонічних співзвуч!
Заходи плануються у приміщенні культурно-історичного центру «Совине гніздо» (за підтримки Ужгородської міської ради).

Більш детальна інформація про програму та фестивальні події – на сторінці: https://www.facebook.com/FortetsyaUng/

За матеріалами прес-релізу