Великдень у Софії Київській

20 квітня з 12:00 до 20:30 в історичному та культурному серці Києва відбудеться святкове дійство за спільної ініціативи Національного заповідника «Софія Київська» і Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»

У саду заповідника звучатимуть близько 50 давніх великодніх пісень, веснянок, ігор і хороводів за участі фольклорних гуртів. Вустами кобзарів та лірників відтворюватиметься українська епічна традиція, що століттями зберігає героїчну пам’ять і духовні цінності нашого народу.

У Софійському соборі лунатимуть музика Середньовіччя, Бароко та Романтизму, греко-візантійські піснеспіви та українські партеси як свідчення неперервності понад тисячолітньої історії розвитку української духовної музичної культури.

Важливою частиною дійства стане спільна трапеза з пасками й крашанками у саду заповідника, що об’єднає всіх учасників і гостей свята. Упродовж дня триватиме ярмарок, де народні майстри представлять рукотворні українські артефакти в писанках, кераміці, одязі, вишиванках, плетених із соломи й лози речах.

На святі відбудеться виставка світлин ветеранів «Хоробрі обличчя» й збір на імпланти спільно з Благодійним фондом «Лікарі для героїв» і на ремонт обладнання одного з підрозділів Збройних Сил України. На вшанування полеглих борців за українську свободу буде створено простір пам’яті з великодніми хлібами різних регіонів України.

Детальна програма

5:45. Святкове богослужіння | Трапезна церква; 8:00. Літургія, освячення пасок | Трапезна церква; 12:00. Відкриття простору свята | Сад заповідника «Софія Київська»; 12:00–20:30. Простір пам’яті, присвячений полеглим борцям за Україну; Великодні ігри з крашанками з дитячими фольклорними гуртами; Спів кобзарів і лірників | Сергій Волченко, Ждан Безвербний, Дмитро Радченко, Микола Товкайло, Віталій Кобзар, Олександр Тихенко, Олесь Санін, Тарас Компаніченко, Святослав Силенко, Роман Лисенко; Благодійний збір коштів на реконструкцію облич українських воїнів після поранень; Фотовиставка «Хоробрі обличчя» в рамках благодійного проєкту «Лікарі для героїв»; Ярмарок традиційного мистецтва; 13:00. Великодній дзвін на Софійській дзвіниці XVII ст.; 13:00–15:00. Весняні пісні, гра на сопілках, окаринах, флуярах | молодіжні та дитячі фольклорні гурти: Володар, Роксоланія, Будимир, Орелі, Ранкова роса, ЯcноКрасно, Станція Сиваш, Шум’я, Стодивниця, Віктор Левицький, Євген Дмитриченко, Алла та Юрій Ковальчуки; 13:30–14:30, 15:00–16:00, 16:30–17:30. Благодійні майстеркласи | ПЛАСТ, Рутенії | листівки для військових; дряпанки, витинанки, вибійка, традиційні зачіски; 13:30–15:00. РАДІСТЬ ВЕЛИКОДНЯ: українська сакральна музика Середньовіччя | Мистецька майстерня «Візантінославіка», Михайлове Чудо, Вільце, Володар, Правиця; 16:00–17:30. РАДІСТЬ ВЕЛИКОДНЯ: українська сакральна музика від Бароко до Романтизму | Partes Ensemble, Стодивниця, Б.А.Х., Хор хлопчиків і юнаків Київського державного музичного ліцею імкні Миколши Лисенка; 14:00–16:00. Імпровізовані локації з іграми, танцями, піснями; 15:15. Спільна трапеза всіх учасників і гостей фестивалю; 15:15–16:00. Тарас Компаніченко з ансамблем. Великодні пісні; 16:00. Великодній дзвін на Софійській дзвіниці XVII ст.; 16:15–19:00. Великоднє дійство Володар | весняні хороводи, криві танці; реконструкції великодніх ігор із різних регіонів України з фольклорних архівів; обхід зі співом довкола Софійського собору; 19:00–20:30. Традиційні танці з гуртом ЩукаРиба.

Учасники

Молодіжні та дитячі фольклорні гурти: «Вільце», «Стодивниця», «Роксоланія», «ЩукаРиба», «Володар», «Ранкова роса», «ЯcноКрасно», «Шум’я», «Михайлове Чудо», «Орелі», «Правиця», «Будимир», «Станція Сиваш».

Кобзарі та лірники: Тарас Компаніченко, Сергій Волченко, Ждан Безвербний, Дмитро Радченко, Микола Товкайло, Віталій Кобзар, Олександр Тихенко, Олесь Санін, Святослав Силенко, Роман Лисенко.

Виконавці на народних духових інструментах: Євген Дмитриченко, Віктор Левицький, Юрій Ковальчук.

Хори та ансамблі: «Partes Ensemble», «Візантінославіка», «Б.А.Х.», Хор хлопчиків та юнаків Київського державного музичного ліцею імені Миколи Лисенка.

Організатори: Національний заповідник «Софія Київська» і Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара».

За підтримки: UKRAINE WOW та мережі мутимаркетів «Аврора», «Zagoriy Foundation», Пекарні «ВИТАЧ».

Партнери: ПЛАСТ, Київський Кобзарський Цех, Благодійний фонд «Лікарі для героїв».

Вхід на подію за квитками. Їх можна придбати у касі заповідника на події. Незабаром з’являться в онлайн-продажу.

Запрошуємо стати співтворцями українського Великодня! Долучайтеся до розмаїття дійств, співайте, водіть криві танці, візьміть участь у благодійних майстерках, грайте в традиційні весняні ігри та розділіть спільну радість Великодня, зберігаючи та продовжуючи українські святкові традиції.

За інформацією пресрелізу