virtuozy-2018

37-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» стартує у Львові

Свято музики розпочнеться 18 травня і триватиме до 10 червня. Понад три тижні класики та двадцять один концерт чекають у ці дні на львів`ян і гостей міста. Фестиваль, який незмінно організовує Львівська обласна філармонія, збере у насиченій програмі відомих українських митців та іноземних гостей.

Уже багато років «Віртуози» є місцем зустрічі української і європейської музики, класики та сучасності, місцем народження ідей, міжкультурних діалогів і відкриттів у мистецтві. На фестиваль завітають музиканти, диригенти й композитори з усього світу, – зокрема з Австрії, Німеччини, Ізраїлю, Франції, Японії, Великої Британії, США, Туреччини, Польщі, Швейцарії, Нідерландів та Австралії.

Тарас Криса

Відкриватиме фестиваль концерт 18 травня за участю Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Тараса Криси. Соліст – уродженець Львова, а нині – викладач Мельбурнської консерваторії в Австралії, титулований скрипаль Маркіян Мельниченко.

19 травня присвячене австрійському композиторові – на концерт «МОЦАРТMOZARTМОЦАРТ» запрошує камерний оркестр «Віртуози Львова» під диригуванням Сергія Бурка. Зіркові гості вечора – флейтистка Ана де ла Вега з Австралії і скрипаль із Німеччини Дінаель Рьон. Їхній дует також презентуватиме 20 травня розмаїту сольну програму «Чарівна флейта» для двох, котра, окрім музики Моцарта, охопить також творчість Леклера, Глюка, Венявського, Крайслера, Дебюссі та Гоффмайстера. Ще один концерт 20 травня – «Музика Пам’яті. Конвой 73» присвячений пам’яті про трагічні події Голокосту. Британський віолончеліст Клайв Ґрінсміт відвідає Україну, щоб разом з оркестром «INSO-Львів» виконати твір угорського єврейського композитора Пала Германна, який ще не звучав у повноцінному оркестровому виконанні, хоч і був написаний у 1920-х роках.

Оксана Рапіта й Мирослав Драган

23 травня львів`ян запрошують на вечір вокальної музики Perle Vocali di Voce у виконанні дуету Стефанії Довгань (сопрано) та Володимира Кнорозка (фортепіано). А 24 травня дует піаністів Оксани Рапіти й Мирослава Драгана у супроводі Львівського камерного оркестру «Академія» презентує цикл джазових п`єс Мирослава Скорика, який сам диригуватиме концертом. У рамках події можна буде також отримати компакт-диск із творами, що прозвучать, з автографом композитора.

До Львова завітає японська делегація. 25 травня фортепіанну класику з оркестром виконуватиме піаністка Ацуко Сета, 9 червня у концерті «An die Freude» виступлять відомі японські вокалісти, хор «Japan Singers» і Галицький академічний хор. А 6 червня Шопена, Мендельсона й Моцарта гратимуть «Юні віртуози Японії» під керівництвом композитора Шюнґо Моріями.

Творчість молодих також можна буде послухати 26 травня – на концерті учнів Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької під диригуванням Ґеорга Куґі з Австрії. Із молодими талантами виступлять запрошені гості з України та Туреччини.

Етелла Чуприк

Традиційно сильний акцент буде на європейській класиці та дотичності до неї української музики. Зокрема, 27 травня звучатимуть сонати Бетховена, а 30 травня піаністка Етелла Чуприк презентує цикл «Шопен&Лисенко. Вибране». 8 червня у концерті «Ґала Вагнер» запрошуємо послухати оперні шедеври відомого композитора у виконанні Елізабет-Марії Вахутки, Стефані Вайс і Петера Свенсона, які виступлять із симфонічним оркестром філармонії. Із червня піаністка Маріанна Гумецька презентуватиме сольну програму «Шопен при свічках-2».

За підтримки Посольства Німеччини в Україні відбудеться концерт 31 травня «Німеччина–Ізраїль–Україна. До 70-річчя незалежності Держави Ізраїль», у якому виступатимуть вокалісти Барбара Баєр і Джеймс Кларк, Хор «Zamir» (Німеччина) та Хор «Ashira–Israel» (Ізраїль). Вони виступлять у супроводі філармонійного симфонічного оркестру під диригуванням Ісаака Тавіора. А 9 червня поціновувачів єврейської музики зацікавить концерт «LvivKlezFest на Віртуозах» від ансамблю «Варнічкес», Віденського клезмер оркестру та Віленського єврейського хору.

Літню частину фестивалю 1 червня розпочне концерт «Уперше у Львові» від польського піаніста Мар`яна Собулі, який виступить із «Віртуозами Львова» й диригентом Яцеком Роґалею. Сучасну польську та українську музику для акордеона охочі послухають 9 червня на сольному вечорі Мацєя Фронцкевича.

Раймонд Янсенс

Ноти модернізму, а потім – й сучасної музики звучатимуть 2 червня на концерті «Американець у Парижі», який поєднає імпресіонізм музики Гершвіна та «Зоряні війни» Вільямса. Почути знайомі епізоди культової кіносаги запрошують «INSO-Львів» і нідерландський диригент Раймонд Янссен.

«Сторінками європейської оперети» – програма на завершення фестивалю. 10 червня прозвучать арії Легара та Штрауса у виконанні Соломії Приймак і Рафала Жуковського з Польщі. Музичний супровід – від оркестру «Віртуози Львова» під диригуванням польського маестро Бартоша Жураковського.

Отже, учасники й організатори фестивалю:
Володимир Сивохіп — генеральний директор Львівської обласної філармонії;
Тарас Криса – головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії;
Сергій Бурко – головний диригент і керівник Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова»;
Іоланта Пришляк – керівник Академічного молодіжного симфонічного оркестру INSO-Львів;
Богдан Сегін – керівник оргкомітету фестивалю.

Тож свято музики розпочнеться 18 травня і запросить увійти в літо з яскравістю настрою і хорошою музикою.

За матеріалами прес-релізу