Gukova+Kold-2

27 жовтня у Музичному салоні Національної філармонії України відбудеться імпреза винятково із творів Антоніо Вівальді. 

Спеціально на цей концерт в Україну приїздить запрошений гість, відомий виконавець на viola da gamba  – Марк Кодл (Велика Британія-Польща). Він братиме участь у проєкті Ольги Табуліної та барокового консорту The OverTone у складі Олени Жукової (harpsichord) та Любові Баранової (cello).

Протягом 25 років, Марк був головним учасником відродження практики історичного виконавства в Англії, а віднедавна й у Польщі. Музикант був провідним віолончелістом в консортах Гоґвуда, Гардінера, Крістоферса, Паррота та Холмана, грав партію контінуо у записах Паррота, Кінга та соло на альті у записах з ансамблем Пітера Холмана, The Parley of Instrument, English Consort of viols, The Concort of Musicke та Rose Concort.

У доробку Кодла щонайменше 150 записів, зокрема для Hyperion; викладання барокової віолончелі та віоли да гамба в Королівському музичному коледжі в Лондоні, а також у Кембриджі.

Зараз більшу частину часу Марк Кодл проводить у Польщі, де співпрацює з L’Arte dei Suonatori та Concerto Polacco, а також виконує сольні концерти з Мареком Топоровським та іншими клавесиністами, серед яких і наша талановита співвітчизниця Олена Жукова.

У програмі 27 жовтня прозвучать камерні сольні кантати для альта з continuo та хітові арії з опер одного з найвідоміших композиторів доби бароко Антоніо Вівальді, а також соло на автентичній viola da gamba.

Величезна спадщина Вівальді наразі не досліджена у повному обсязі й у людства ще попереду захоплюючі відкриття невідомих граней його самобутньої, безмежної, яскравої творчості. Адже всі знають «Пори року», які заполонили сучасний академічний простір. Але у свою добу Вівальді був більш відомий, як автор опер, серенад і кантат – жанрів, які стрімко увірвалися в моду й стали провідними на музичному Олімпі.

У Вівальді, як і у кожної талановитої особистості була справжня муза… Анна Жиро, яка його надихала, підтримувала, була поряд, допомагала нотувати численні манускрипти, крім того, ще й виконувала багато вокальних партій в операх та кантатах видатного маестро, адже володіла прекрасним оксамитовим контральто. Хтозна, можливо альтові кантати, що звучатимуть у цьому концерті, – натхненно створені генієм під чарами прекрасних очей своєї коханої…

Тож не пропустіть можливості почути історично інформоване виконання на бароковій віолі да гамба. Початок о 17:00

За інформацією прес-анонсу

На центральному фото: Олена Жукова і Марк Колд