Янголам мистецтва присвячується…

83

Запрошуємо 10 червня о 19:00 на концерт-присвяту загиблим артистам «Янголи мистецтва», що відбудеться у Колонному залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України

Василь Крячок

Цим проєктом солістки Національної філармонії України Ольги Чубаревої #філармоніянескорених приєднується до міжнародного марафону пам’яті Василя Сліпака, яким цьогоріч вшановуються усі загиблі митці-воїни. У концерті беруть участь: Камерний оркестр «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії під керівництвом головного диригента Василя Крячка. Солісти: Ольга Чубарева (сопрано), Тетяна Жук-Сєдова (орган).

Програма заходу складається з оркестрових і вокальних номерів, що не випадково. Напрошується паралель із «колективним» та «індивідуальним» у сучасних реаліях війни: українське військо й окремі військові. На жаль, імена багатьох із них ми дізнаємося, коли вже надто пізно… Часто ми практично нічого чи дуже мало знаємо про їхні життя до війни: ким були, чим займалися, що любили.

Артист, Митець на війні – така трансформація професії (й особистості) завжди видається неймовірною. Це вражає, викликає захоплення, безмежну повагу і… біль. Адже життя цієї людини не просто ділиться на «до» і «після», воно змінюється назавжди: по один бік берега – мистецтво, сцена, квіти, оплески, по інший – лінія фронту, звуки вибухів і запах смерті…

Ініціаторка та авторка проєкту, знана співачка Ольга Чубарева каже: «Герої не обов’язково мають сталеві м’язи, вони мають сталевий дух. Як мало ми знали один одного, як багато неймовірних людських якостей виявила війна. Як багато творчих робіт, яскравих подій та виступів загиблих митців залишаться у пам’яті їхніх численних прихильників і поціновувачів мистецтва. Скільки залишилось нездійсненними надзвичайних проєктів і шалених мрій! Серця українців зараз, як ніколи, б’ються в унісон заради Перемоги Світла й Життя».

Проєкт «Янголи мистецтва» скерований до пам’яті про загиблих на війні артистів. Саме тому між музичними номерами звучатимуть короткі історії із їхнього довоєнного життя. Водночас на великому екрані транслюватимуться кадри їхньої сценічної діяльності.

Йтиметься про оперного співака Василя Сліпака, керівника харківського дитячого театру «Казка», режисера, актора, драматурга Дмитра Кравця, артиста балету Одеської опери Ростислава Янчишина, диригента й музиканта Костянтина Старовицького, актора Антона Прасоленка, актора театру «Чорний квадрат» Олександра Снігуровського, кінорежисера Олега Бобала-Яремчука, артиста Ансамблю танцю імені Павла Вірського Сергія Шкварченка, артиста балету Театру оперети Вадима Хлуп’янця, диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка, солістів балету Національної опери України Олександра Шаповала, Артема Дацишина, музиканта і військового Романа Барвінка-Скрипаля, актрису «Молодого театру» Оксану Швець, актора Пашу Лі, провідного українського музикознавця, дослідника давньої української музики, викладача, хорового диригента, доцента кафедри старовинної музики Київської консерваторії Івана Кузьмінського, флейтиста В’ячеслава Родіонова.

Як своєрідний реквієм, уособлення нашої вдячності усім, хто поклали за нас життя, – у фіналі концерту прозвучить Адажіо Томазо Альбіноні в інтерпретації Ольги Чубаревої, однієї з найкращих, за версією міжнародної премії Adagio Words, виконавиць цього твору.

За інформацією пресрелізу