Ювілейний, 80-й!

47

У Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм стартував ювілейний 80-й сезон.

Перша програма нового сезону задає тон усьому концертному року. Тож недарма ювілейний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відкрився виконанням двох справжніх шедеврів класичного музичного мистецтва. 14 жовтня 2023 року Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача представив глядачам Концерт для фортепіано з оркестром №3 до мінор «Per aspera ad astra», оп. 32 Сергія Борткевича і Симфонію № 1 до мінор, oп. 68 Йоганнеса Брамса. Два величні твори композиторів, чиї життя і творчість тісно пов’язані з Віднем.

Концерт для фортепіано з оркестром №3 до мінор «Per aspera ad astra» (“Через терни до зірок”) Борткевича – твір, який критики справедливо називають блискучим. Багатство образів, виразність і романтичність чотиричасного концерту з успіхом продемонстрували музиканти оркестру «Філармонія» (солістка – Ольга Шадріна). «Третій концерт – це тріумфальна пісня подолання сил долі», – так каже про твір художній керівник та головний диригент оркестру Микола Сукач.

Симфонія № 1 до мінор Йоганнеса Брамса прозвучала у другому відділенні концертної програми. Над нею композитор працював 21 рік. Притаманні симфонії ліричність, навіть трагізм, задумливість і, разом з тим, артистичність стали справжнім одкровенням у виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія».

Перший концерт 80-го сезону Чернігівського обласного філармонійного центру глядачі прийняли щирими оваціями.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм