
Київським фестивалем «16 +» варто поцікавитися хоча б тому, що персонажів, зібраних у його лайн-апі, не зустрінеш у програмах сучасних українських масштабних і не дуже музичних зібрань. Їх не «крутять» по радіо, відомі вони у вузьких колах своїх прихильників, котрі миттєво розкупають якісно записані малим тиражем за кордоном диски своїх улюбленців та пильно відстежують їхні свіжі треки на soundcloud та в youtube.
Радикальний авангард, прогресивний рок, урбан-фанк, інді, world music, нойз, нойз-ембієнт, глітч-нойз, етно, фолк, dub, dubstep, gypsy-punk, психоделіка, краут-рок, панк-нойз, fusion, джаз, dark jazz, прогрессив-джаз, nu jazz… Такий коктейль важко розібрати на інгридієнти, тому його іменують неформатом, альтернативою, що втім не зменшує його принадості для людей зі смаком і, що важливо, жагою креативу: «16+» відбуватиметься удруге і, за словами організаторів, минулого року неочікувано численною була кількість публіки, а цьогоріч вдвічі більшою стала кількість самих учасників.
«16+» не означає вікового обмеження, а вказує всього-навсього на місце проведення фестивалю – арт-простір на Іллінській, 16, що на Подолі – і на доволі широке наповнення, окрім власне музики, та ще й у дуже насиченій подачі. Протягом трьох днів (14, 15 та 16 серпня) у трьох локаціях Іллінської, 16 (Еfir, Кontrapunkt і Дворик) одночасно виступатимуть 60 учасників – від легенд та корифеїв експериментальної музики до молодих неформатних груп. (Детальний розклад – на http://sixteenplus.kiev.ua/#day1-sheduler ). Для прикладу, у Кontrapunkt’і сусідитимуть академісти Алла Загайкевич, Максим Шалигін, Олексій Ретинський та The Astrobiters, Дубы колДУны з Андрієм Кириченком чи The Orchestra Of Mirrored Reflections, Юрій Зморович із @TRAKTOR Олександра Піпи.
Нововведенням цьогорічного «16+» стануть покази сучасних музично-театральних опусів. Вже у перший день фестивалю в локації «Дворик» демонструватимуться камерна опера за Антоном Чеховим «Ведмідь» Ірини Губаренко у лаконічній постановці Антона Литвинова (твір, написаний 1989 року, втілився на сцені лише у квітні цього року) і панк-опера «Рожевий бутон» за мотивами біблійних переказів про Каїна та Авеля від формації «Хамерман Знищує Віруси» со товариші. Контраст цих двох імпрез красномовно свідчить про декларовану на «16+» відсутність ідеологічних та стильових обмежень.
Іще одна новина – покази короткометражних фільмів на локації Кінодах (програма «Ночі короткого метра» – на http://sixteenplus.kiev.ua/#http://sixteenplus.kiev.ua/lineup/short-film-festival/ ) на тлі живої музики.
Тож, оскільки неможливо осягнути неосяжне, складаємо індивідуальний графік відвідування і – аби лише вистачило сил перетравити потік звукових та візуальних експериментів.
Юлія Пальцевич
Фото з http://sixteenplus.kiev.ua/
На фото: MOVA, візуальні картини від TENPOINT, Алла Загайкевич, Дмитро Воронов (Смирнов) та Соломія Приймак (Попова) у постановці опери “Ведмідь”.