zastavka

У червні–серпні 2020 року відбудеться проєкт «Шедеври української музики» 1970–1990-х років» – видання арт-буку з двома компакт-дисками, які містять музику у виконанні Nota Bene Chamber Group

Мета проєкту – промоція української академічної музики 1970–1990-х років – періоду, який є прогалиною щодо ретельного вивчення у мистецькій історії країни. Втілення проєкту сприятиме інтеграції України у світовий культурний простір і збагаченню української та світової музичної парадигми.

У проєкті будуть представлені твори тринадцяти знаних українських композиторів: В. Сильвестрова, О. Ківи, Я. Губанова, В. Польової, Л. Грабовського, О. Щетинського, В. Годзяцького, О. Грінберга, В. Балея, В. Рунчака, І. Карабиця, В. Бібіка, Є. Станковича у виконанні музикантів нової генерації, лауреатів міжнародних і всеукраїнських конкурсів Р. Лопатинського, А. Павлова, А. Полуденного, Ю. Немировського, М. Грінченка, І. Грицишина та співачки Інни Галатенко, запрошеної на проєкт.

Ідейним натхненником та упорядником збірки є видатна українська композиторка, лауреатка Шевченківської премії Вікторія Польова: «На мій погляд, 1970–1990-ті роки – вельми цікавий період у розвитку української композиторської школи, бо поряд із руйнуванням естетичної парадигми, нав’язаної радянським укладом, розпадається і схема бунтарства, привнесена в художню ситуацію творчістю шістдесятників. Виникає новий естетичний ідеал, не пов’язаний з опором соціальному пресингу, постає нова свобода сприйняття світу, що виявляється у служінні гармонії в різних іпостасях і боротьбі з хаосом. Таким чином, дух часу 1970–1990-х знаходить нову константу в системі координат макрокосму, а не окремої системи.

Керівниця проєкту – менеджерка Nota Bene Chamber Group і засновниця ГО «Друзі музики» Олена Передерій. Менеджерка – Дарія Сипигіна (S.T. ART Foundation). Продюсерка – засновниця S.T. ART Foundation Тетяна Швед (Безкоровайна): «Здійснення проєкту є позитивним сигналом світовому суспільству про існування маловідомого, але потужного і впливового періоду в сучасному музичному мистецтві України».

На завершення проєкту відбудеться онлайн-презентація за участю композиторів-учасників.

За інформацією пресрелізу