БАЛЕТ-ФЕСТ у Львівській опері

29
Share Button

У лютому – квітні 2016 року у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбудуться Другий всеукраїнський конкурс хореографів «БАЛЕТ-ФЕСТ» та Перший фестиваль юних хореографів «Юніор БАЛЕТ-ФЕСТ»

Проект «БАЛЕТ-ФЕСТ» створений з метою дати шанс молодим хореографам проявити та реалізувати себе на великій професійній сцені. «Особливістю конкурсу є постановка хореографічних композицій для артистів балетної трупи Львівської опери, – повідомила солістка балету та одна із засновників конкурсу Юлія Єрмоленко. – Перший «БАЛЕТ-ФЕСТ» ми позиціонували як фестиваль, а вже зараз він перетворився на конкурс, участь у першому фестивалі взяли біля 20 хореографів з різних міст України».

«У цьому році конкурс дещо зміниться та стане тематичним, – наголошує художній керівник Львівської опери, народний артист України Василь Вовкун. – Останнім часом при постановках сучасних балетів хореографи дедалі частіше ігнорують сюжет, або створюють настільки поверхневий сюжет, що повністю нівелюють його значення, тому ми вирішили поставити перед хореографами саме сюжетне завдання». Гран-прі конкурсу – контракт на постановку балетної вистави на сцені Львівського національного академічного театру опери та балету.

balet-fest_AfishaФестиваль юних хореографів «Юніор БАЛЕТ-ФЕСТ» відбудеться вперше. «Ми створили цей проект для підтримки та виявлення перспективних хореографів серед підлітків (віковий діапазон 13 – 18 років). На нашу думку, вкрай важливо надати можливість дітям спробувати себе у якості хореографа-постановника. Наразі наш фестиваль в Україні є унікальним і не має аналогів. У фестивалі будуть присутні дві номінації: перша номінація об’єднує сценічні напрямки хореографії, друга – вуличні стилі», – повідомив керівник АРТ-Гільдії Балету Микола Санжаревський.
Хронологія подій:

Відбіркові онлайн тури – з 10 лютого 2016 року
Фінал «БАЛЕТ-ФЕСТ’у» – 15 квітня 2016 року

Фінал «Юніор БАЛЕТ ФЕСТ’у» – 16 квітня 2016 року
Гала-концерт – 17 квітня 2016 року

Детальна інформація – на http://ballet.lviv.ua

За матеріалами прес-релізу

Share Button