Бенефіс Марії Вихляєвої

25
Share Button

23 лютого солістка Національної філармонії України Марія Вихляєва представить сольний фортепіанний концерт «Натхнені однією музою» у Колонному залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України

Концерт лауреата міжнародних конкурсів Марії Віхляевої – це завжди найвищий клас фортепіанної виконавської майстерності. Цього разу в програмі – одні з найголовніших представників романтизму в академічній музиці: Йоганнес Брамс і Роберт Шуман, натхнені однією Музою – Кларою Шуман. Любовний трикутник, який утворився між Робертом Шуманом, Кларою Шуман і Йоганнесом Брамсом, – чи не найчарівніша історія кохання у світі музики.

Нагадаємо, що Марія Вихляєва стала солісткою Національної філармонії України у 22 роки, будучи студенткою четвертого курсу Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. Це – унікальний випадок в історії закладу, коли до його штату прийняли студентку. До речі, Марія Вихляева фактично виросла в Колонному залі імені Миколи Лисенка, адже з п’яти років відвідувала філармонійні концерти.

Попри молодість, Марія демонструє благородство музикування, вільний піанізм, особливу гармонійність виконання, поєднує поривчастий пафос гри і духовну культуру.

Поза сценою – скромна дівчина, та за роялем Марія перетворюється на володарку, рішуче веде слухачів за собою. Вона демонструє різноманітність звукового колориту, широту і розмах артистичного темпераменту, шляхетність та інтелігентну манеру виконання. Усе це зумовлює привабливість мистецтва молодої артистки.

Блискучою піаністичною школою, гармонійним стилем виконання Марія Вихляєва, безумовно, зобов’язана чудовим педагогам — яскравим представникам української фортепіанної школи Ірині Бариновій і Юрію Коту.

За матеріалами прес-релізу

Share Button