У Вінниці відбувся міжнародний фестиваль музики Петра Чайковського
Вже дванадцятий рік поспіль вінничани та гості міста вшановують пам’ять видатного композитора ХІХ століття Петра Чайковського, який чотири літні сезони жив і працював у маєтках Надії фон Мекк у Браїлові та Сьомаках.
Цьогорічний фестиваль, як і більшість вітчизняних мистецьких форумів, переживав складнощі через суспільно-політичну ситуацію в державі. Дехто із зарубіжних музикантів відмовився приїхати в Україну. Та, незважаючи на це, фестиваль усе ж відбувся. І в тому є певний символізм – мирна акція мистецтва на противагу жахливим подіям сьогодення на Сході країни.
Оцінку фестивалю дав його музичний керівник, головний диригент вінницького камерного оркестру «Арката» Георгій Курков:
– Чайковський і його творчий доробок – що означають вони для Вас?
– Якщо Бах – це Біблія для музиканта, то Чайковський – це квінтесенція лірики, витончених людських почуттів.
– Які Ваші враження від цьогорічного фестивалю?
– Кожний фестиваль класичної музики – це подія, а в нашій країні – подія особлива: це справжнє свято високого мистецтва. Тим більше, що наш фестиваль став уже традиційним – він проходив уже вдванадцяте. Оркестру «Арката» вперше було довірено відкривати фестиваль на сцені Вінницької обласної філармонії. І гралося легко, а вдячність публіки була безмежною. Це дуже приємно, коли виконавці потрапляють у резонанс зі слухацькою аудиторією.
На урочистому закритті фестивалю у Вінницькому музично-драматичному театрі імені Миколи Садовського вперше у фестивальній історії відбулася вистава балетної трупи Національної опери України «Лебедине озеро». Глядачів, що переповнили театральну залу, вразила майстерність київських артистів балету, пишні і розкішні костюми.
Публіка стоячи вітала виконавців на усіх концертах, що теж стало вже доброю традицією фестивалю.
Автор: Ірина КУРКОВА
Фотознімки надані організаторами фестивалів і редакцією Порталу «Music-review Ukraine»