Фестиваль «Віртуози» у Львові

42
Share Button

XXXIII Міжнародний фестиваль «Віртуози», що проходив нещодавно у Львівській філармонії, традиційно запросив слухачів на концерти за участю цілої плеяди яскравих вітчизняних і зарубіжних виконавців

Цьогорічні фестивальні заходи були приурочені до двох знаменних дат: 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка і 200-річчю від дня народження Адольфа Сакса – винахідника саксофона. Вшануванню постаті й творчості Великого Кобзаря був присвячений концерт відкриття, на якому вперше у Львові прозвучав твір «Страсті за Тарасом» видатного сучасного українського композитора Євгена Станковича.

Із ювілеєм Адольфа Сакса було пов’язано кілька імпрез. Та, мабуть, найяскравішим видався концерт за участю одного з провідних саксофоністів світу – француза Клода Делангля. У супроводі молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів» під орудою Всеволода Полонського музикант виконав віртуозні та непересічні зразки симфонічної класики для саксофона і симфонічного оркестру. Окрім композиторів, із якими співпрацював маестро Делангль, а це Лучано Беріо, П’єр Булез, Тору Такеміцу, у програмі був і «Король танго» Астор П’яццолла.

На жаль, через нестабільну політичну ситуацію в Україні багато іноземних виконавців відмовилося від поїдки до нашої держави. Не стало винятком і місто Лева. Проте в рамках фестивалю «Віртуози» все ж виступило чимало яскравих закордонних музикантів. Серед них були й учасники концертних турів, що на той час тривали в Україні. Це, насамперед, проект «4х4: від Класики до Джазу», в якому взяли участь інтернаціональний ансамбль солістів квартет «Кларнетiсімо» (у складі цього колективу виступають талановиті музиканти з Нідерландів, Швейцарії, Франції, України) й Київський квартет саксофоністів. Сюрпризом для публіки став спільний виступ квартету саксофоністів разом із Клодом Деланглем – артисти виконали славетну «Мелодію» класика української сучасної музики Мирослава Скорика.

Незабутнім для львів’ян став і виступ ансамблю «ARSIS». У його складі грають представники одразу трьох європейських країн: кларнетист Марк Денемарк (Німеччина), віолончеліст Олександр Пірієв (Україна) та піаніст Дмитро Онищенко (Україна–Росія). Музиканти заграли твори Людвіґа ван Бетховена, Макса Бруха, Михайла Глинки. Родзинкою вечора було незвичне поєднання тембрів рояля кларнета і віолончелі.

Зазвичай у музично-концертному житті України влітку спостерігається деяке затишшя. Останніми ж роками столичні культурні інституції і мистецькі організації у регіонах намагаються долати цю тенденцію, організовуючи спеціальні музичні проекти, до яких зокрема належить і львівський фестиваль «Віртуози».

Автор: Олександр ПІРІЄВ

Share Button