Print

Сьогодні о 12.00 у Києві розпочався П’ятий всеукраїнський фестиваль «День українського баяна і акордеона» – Київський міжнародний марафон баянно-акордеонної музики

Він триватиме до 21.00 2 квітня. За умовами акції у ній може взяти участь кожен охочий. Упродовж двох днів 1 і 2 квітня у режимі non stop на сцені Концертного залу Національної спілки композиторів України (вул. Пушкінська, 32) з 12 до 21 години виступатимуть баяністи й акордеоністи з різних регіонів держави. Засадничими принципами свята є проведення концертів, майстер-класів, творчих зустрічей. До цієї діяльності долучені всі музичні виші країни, училища, музичні школи та школи мистецтв, а також обласні філармонії. У концертах виступають солісти, ансамблі та оркестри баяністів і акордеоністів.

На жаль, у зв’язку з агресією з боку Росії, не буде представлено баянно-акордеонну Донеччину. Показовим є участь у фестивалі патріарха вітчизняного виконавства: Квартету баяністів імені Миколи Різоля Національної філармонії України. Виконавську сцену прикрасять і наймолодші баяністи й акордеоністи з Шостки, Запоріжжя, Львова, Черкас і смт. Кодра (Киівська обл.).

Міжнародну сторінку представлятиме Duo ARCORD: Ana Topalovic (віолончель) і Nikola Djoric (баян), Австрія. Завершиться Київський міжнародний марафон авторським концертом відомого боснійського композитора і баяніста Дражана Косоріча.

Висловлюємо особливу подяку Австрійському культурному форуму в Києві та його директору Раднику Посла Австрії в Україні з питань культури пану Андреасу Карабачеку за підтримку проведення трьох концертів в Україні Duo ARCORD, а також Національній спілці композиторів України (голова – Ігор Щербаков) за надання Концертного залу НСКУ.

За матеріалами прес-релізу