Weber Ensemblе Kyiv виконає маловідомий твір Вебера

17
Share Button

Про Карла Марію фон Вебера навіть фахівці знають не так уже й багато. Стандартна довідкова інформація: німецький композитор, диригент і піаніст, талановитий публіцист. А ще – засновник національного різновиду романтичної опери, утіленням якої є його «Фрейшютц».

Проте творчість маестро не вичерпується цим єдиним театральним опусом. Лише в оперному жанрі митець створив дев’ять творів. А окрім них були два фортепіанних і два кларнетових концерти, концерт для фагота, камерно-інструментальні твори у жанрах варіацій, сонати, тріо, квартету тощо. Прекрасні зразки романтичної лірики залишив Вебер і у вокальній сфері.

Та, на жаль, усі ці композиції нині незнайомі не лише широкому слухацькому загалу, а й вузькому колу професійних музикантів. Виправити цю ситуацію взявся відомий український піаніст Роман Рєпка та його колеги з Weber Ensemblе Kyiv.

Колектив було створено спеціально для популяризації музики Карла Вебера в Україні. У найближчому концерті ансамблю вперше в Україні прозвучить вокальний цикл митця під назвою «Ліра й меч».

Цей твір був написаний рівно 200 років тому, коли вся Німеччина, потерпаючи від наполеонівської окупації, чекала на слова та мелодії, які б об’єднали націю. Поетом, котрий закликав німців до боротьби, став Карл Теодор Кьорнер, а композитором, який об’єднав їх своїми мелодіями – Карл Марія фон Вебер.

У циклі, що складається з трьох частин, уміщено широку гаму образів і почуттів. Тут є вогонь битви, блиск зброї, відчай, жах і сум, хоробрість і гордість, сподівання і молитва, роздуми про життя після війни. На жаль, усе це суголосне сучасному життю України…

Наразі цикл «Ліра і меч» майже не виконується у Європі. Тож єдина можливість почути цей твір Вебера – відвідати концерт Weber Ensemblе Kyiv, що відбудеться 9 жовтня о 20:00 у Домі освіти та культури «Майстер Клас». Твір виконуватимуть: Соломія Приймак (сопрано), Павло Грищенко (баритон) і Роман Рєпка (фортепіано, ведучий концерту).

Куратор проекту Friday Classics – Тетяна Калініченко.

Вартість квитка 80 грн.

Квитки можна бронювати за тел.: +38 (044) 594-10-63

За інформацією прес-релізу.

На фото: пам’ятник Карлу Марії фон Веберу у Дрездені

Share Button