«Франкофонія-2016»: музичний калейдоскоп

33
Share Button

Цієї суботи в Україні стартує фестиваль «Франкофонія». У календарі форуму поруч із виставками, конференціями, презентаціями, відеопоказами, писемним марафоном франкомовних студентів, фестивалем франкомовного театру, якими буде охоплено Одесу, Львів, Запоріжжя, Рівне, Харків, Дніпропетровськ, Глухів, Суми, Тростянець і, звичайно ж, Київ, заплановано низку музичних імпрез.

Перший концерт під назвою «Музика і краплини поезії», заявлений як офіційне відкриття фестивалю, відбудеться у київському Будинку актора. На меломанів чекає розмаїта програма, до якої увійшли твори митців від епохи бароко до імпресіонізму. Разом із звичними для слухача тембрами скрипки, віолончелі та фортепіано, у концерті звучатимуть старовинні віола да гамба, клавесин і бароковий гобой.
У програмі вечора:
М. Марей. Сюїти для віоли да гамба №4 та basso continuo
Ж.-Ф.Рамо. Сюїта мі мінор з другої збірки п’єс для клавесину
Ф. Куперен. Королівський концерт №1 і №7,
М. Равель. «Павана»,
Ф. Пуленк. «Se»,
К. Дебюссі. Соната для скрипки і фортепіано, «Зіркова ніч», Соната для віолончелі і фортепіано, «П’єро».
Твори виконуватимуть:
Олександр Хорольовський та Поліна Захарян (віола да гамба),
Наталія Сікорська (клавесин),
Олександр Кошелеєв (бароковий гобой),
Андрій Павлов (скрипка),
Артем Полуденний (віолончель),
Анна Коваль (вокал),
Роман Лопатинський, Валерія Шульга та Юліанна Румянцева (фортепіано).
Справжнім одкровенням та родзинкою концерту стане читання неперевершеної романтичної поезії Шарля Бодлєра у виконанні митців із Франції.

Наступного дня в Одесі у приміщенні Літературного музею розпочнеться український тур франко-тоголезької піаністки Джесі Мебуну. У її виконанні звучатимуть авангардні композиції Бориса Лятошинського, Михайла Фінберга, Берньє Лор’є.
Далі маємо такий графік виступів Джесі Мебуну:
15 березня – Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка,
16 березня – Рівненька філармонія,
18 березня – Харківський національний університет мистецтв імені Івана Котляревського,
19 березня – Дніпропетровська філармонія,
20 березня – концертна зала імені Михайла Глинки у Запоріжжі.

Окрім академічної музики у календарі фестивалі заплановано імпрези у дусі сучасного андеграунду. Так, 17 березня у львівському клубі «Арсенал», а наступного вечора у київському «Атлас’і» відбудеться концерт Франконіч» за участю французьких DJ Таті Шарбі і Гаррі Ковера.Ev

22 березня ансамбль зі Schola Cantorum Basiliensis (Базель, Швейцарія) запросить любителів музики часів розквіту французького абсолютизму на концерт «Перлини французького класицизму» до Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. У програмі вечора – твори Жан-Марі Леклера, Мерен Маре, Тома-Луї Буржуа, Франсуа Куперена, Мішеля Ламбера, Жана-Філіпа Рамо та Марка-Антуана Шарпант’є.

31 березня у київському Будинок актора пройде вечір поезії та музики під назвою «Срібний вік бельгійської поезії». Звучатимуть поезія франкомовних авторів кінця ХІХ – початку ХХ століття у перекладі Дмитра Чистяка та музика Володимира Губи.
У концерті візьмуть участь Раїса Недашківська та Юрій Зморович; Наталія Ізмайлов (арфа), Людмила Войнаровська (сопрано), Олег Артеменко (баритон), Микола Павленко (віолончель), Андрій Павлов (скрипка), Микола Чикаренко (фортепіано).

Нарешті своєрідним постскриптумом фестивалю стане концертний тур бельгійських музикантів Тона Фрета та Вероніки Ільченко з програмою «Музика часів І Світової війни», в якій звучатимуть твори Александра фон Землінського, Габріеля Форе, Жоржа Енеску, Зігфріда Карг-Елерта, Жозефа Йонгена і нашого сучасника Євгена Станковича. Протягом 31 березня – 5 квітня музиканти виступатимуть у Дніпропетровську, Харкові, Глухові, Тростянці, Сумах і Києві.

Як бачимо, програми задовольнять слухачів із різними уподобаннями. Тож, приходьте.

Детальна інформація на

http://institutfrancais-ukraine.com/ua/programmation/francophonie-2016

Підготувала Валентина КУЛИК

Share Button