Грані українського неоромантизму

107
Share Button

22 січня Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під орудою Валерія Матюхіна виконає твори українських композиторів у концерті «Грані українського неоромантизму»

Туга за прекрасним, самоспоглядання, іронія, пошуки ідеалу та неможливість його здобути – ці інтенції, здається, ніколи не вичерпають себе, втілюючись у нових і різнозабарвлених «нео» та «пост», і не тільки в українських авторів. А щодо сили і живучості романтичного гену в українській музиці, то це підтверджується мало не на кожному концерті чи фестивалі. «Два діалоги з післямовою» для фортепіано та струнних Валентина Сильвестрова, «Танці на квітах» для флейти і камерного оркестру Євгена Станковича, «Траурна музика» для скрипки, альта, віолончелі та струнних Олександра Левковича – такими будуть грані українського неоромантизму у першому відділі.

almashi1Другий відділ повністю відданий музиці Золтана Алмаші – натхненника та головного організатора фестивалю «Гольфстрім», частиною якого є цей концерт. Твори, узяті до виконання, не є прем’єрами. Але це саме ті композиції, які мали великий успіх у публіки. Деякі, наприклад, струнний квартет «Колядки» та «Вступ до неіснуючої пісні», були перекладені самим автором для інших виконавських складів – відповідно для струнного оркестру та для скрипки і камерного оркестру. Їх доповнить Камерна кантата для скрипки і струнних.

Солісти: Дмитро Кузьмін (флейта), Богдана Півненко та Маріана Скрипа (скрипка), Андрій Тучапець (альт), Золтан Алмаші (віолончель), Володимир Ворончук (фортепіано)

Місце: Концертна зала Національної спілки композиторів України, вул.Пушкінська, 32
Квитки: 50 грн., для пенсіонерів вхід безкоштовний.

Share Button