Ігор Блажков – лицар мистецтва

53
Share Button

Цьогоріч видатному українському диригентові й музично-громадському діячеві Ігорю Блажкову виповнилося 75!
Музикант останніми роками мешкає у Німеччині, але відзначити ювілей приїхав до Києва, – тут має багато друзів, соратників, однодумців. Як годиться митцеві, Ігор Іванович зустрів свято за диригентським пультом. У Колонному залі імені Миколи Лисенка відбувся чудовий концерт «Пам’яті Андрія Волконського».

Програму добирав сам диригент, прагнучи представити композитора у різних ракурсах. Майже усі твори – світові або українські прем’єри: «Елегія пам’яті Андрія Волконського» для облігатного фортепіано і струнних Валентина Сильвестрова, «Три п’єси-елегії пам’яті Андрія Волконського» для фортепіано Гії Канчелі, «Колискова пам’яті Андрія Волконського» для фортепіано Тиграна Мансуряна, композиції самого Волконського «Мандрівний концерт» на слова Омара Хаяма для сопрано, скрипки, флейти, ударних і 25-ти інструментів, «Строга музика. Фантазія-річеркар» для фортепіано, «Нерухоме» для фортепіано і оркестру, «Перехрестя» для фортепіанного ансамблю. Завершила вечір Сюїта з балету-пантоміми «Чарівний мандарин» Бели Бартока. Виконавці – Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України під орудою Ігоря Блажкова. Солісти – Кирило Блажков (фортепіано), Інна Галатенко (сопрано), Богдан Криса, Геннадій Павлов (скрипка), Олег Шеремета (флейта), Дмитро Ульянов (ударні), Дмитро Таванець (синтезатор), Геннадій Кот (гобой), Петро Заболотний (кларнет).

Музика і виконання були вишуканими й високоінтелектуальними. Ігор Блажков залишився вірним собі. Як сказала у вступному слові відомий український музикознавець Олена Зінькевич, «тільки справжній лицар здатний на такий шляхетний жест – у свій ювілей виконувати твори друга, якого вже немає серед нас».

Ольга ГОЛИНСЬКА

Фото Романа РАТУШНОГО

Друковану версію читайте: Голинська Ольга. Ігор Блажков – лицар мистецтва // Музика. – 2011. – № 4-6. – С. 44.

Share Button