Знайомтеся: культура В’єтнаму

148
Share Button

Восени 2011-го в Україні вперше за двадцять років її незалежності відбулися Дні культури Республіки В’єтнам. Вони викликали значний інтерес, оскільки мистецтво цієї далекої східної країни в нас майже невідоме.

Упродовж кількох днів у Київській міській галереї «Лавра» демонструвалася фотовиставка «Краса В’єтнаму», у фойє Харківського театру опери та балету імені Миколи Лисенка експонувалися витвори в’єтнамського декоративно-прикладного мистецтва. Спеціальна прес-конференція і туристична презентація «Ласкаво просимо до В’єтнаму» розкрили яскраві перспективи туризму в цій країні, де збереглося багато пам’яток, занесених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У Києві, Харкові й Одесі з величезним успіхом пройшли гала-концерти майстрів мистецтв, де в’єтнамські артисти представили не тільки різнобарв’я власної культури, а й певне знання української – виконували українські пісні, грали на сопілці, лірі й вправно танцювали гопак.

Наступного року вже українські музиканти, співаки і танцюристи поїдуть до В’єтнаму. Наші, такі далекі, народи нарешті відкривають для себе нові духовні світи. А це – завжди є потужним імпульсом для розвитку й відкриття незнаних мистецьких горизонтів.

Ольга ГОЛИНСЬКА

Фото Романа РАТУШНОГО

Друковану версію читайте: Ольга Голинська. Знайомтеся: культура В’єтнаму // Музика. – 2011. – № 4-6. – С. 44.

Share Button