iyov-01

6 квітня Національна опера України презентуватиме одне з вибухових явищ сучасного музично-театрального мистецтва – «IYOV» Романа Григоріва та Іллі Разумейка.

Це вже вдруге за останні півтора року (після постановки «Лімбу» Стефано Джервазоні) на головній музично-театральній сцені країни прозвучить твір справді сучасний як за внутрішніми, так і зовнішніми показниками. Вербальний і музичний тексти «IYOV’а» – це переплетення і складна взаємодія трансформованих фантазією авторів традиційних констант оперного жанру: текстів (біблійний і світський), жанрів (опера, ораторія і реквієм), стилів (авангард, мінімалізм, рок, фолк), типів інтонування (декламація і вокал), поєднано українську мову і латину. З музичної точки зору, «IYOV», за визначенням Романа Григоріва, – це «реквієм за померлою оперою» і містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу.

Прем’єра «IYOV’а» відбулася у вересні 2015-го на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST. Відтоді проект презентували в Китаї, Австрії та США. А у травні цього року «IYOV» стане хедлайнером фестивалю Роттердамські оперні дні у Нідерландах.

Показ у Національній опері відбувається за підтримки БФ «Україна Інкогніта» та Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області.

Проект створили:
Композитори – Роман Григорів, Ілля Разумейко
Режисер – Влад Троїцький
Відеодекорації – Марія Волкова
Художник по світлу – Наталія Перчишена
Звукорежисер – Максим Таран

Виконавці:
Мар’яна Головко (сопрано)
Анна Марич (сопрано)
Олександра Мельє (мецо-сопрано)
Андрій Кошман (баритон)
Руслан Кірш (баритон)
Євген Рахманін (бас)
Тетяна Троїцька (голос)
Жанна Марчінська (віолончель)
Андрій Надольський (ударні)
Ілля Разумейко (рояль)
Роман Григорів (диригент)

За інформацією прес-анонсу