KMFwhite

В умовах жорстокої війни з рашистами, у ситуації безгрошів’я, браку підтримки владних інституцій, фізичної відсутності в Києві та й загалом в Україні багатьох виконавців і колективів один із найповажніших і наймасштабніших вітчизняних форумів сучасного академічного мистецтва презентує киянам, гостям столиці, а також широкому світовому загалу (завдяки можливостям інтернету!) доволі об’ємну панораму української музики в контексті світової. Це гасло фестивалю, проголошене його засновником і організатором Національною спілкою композиторів України ще 33 роки тому, залишається незмінним

Цьогоріч мистецька рада, очолювана головою НСКУ Ігорем Щербаковим, розпочинала роботу над програмами, не маючи впевненості в успіху проєкту. Адже, на відміну від попередніх років, розраховувати на фінансову підтримку з боку держави не випадало. Однак усіх без винятку окрилювала думка, що фестиваль конче потрібен саме тут і зараз.

На заклик про допомогу відгукнулася музична спільнота не лише України, а й світу. Це, насамперед, аlma mater багатьох українських і світових зірок Національна музична академія України імені Петра Чайковського, чиї студенти й викладачі традиційно беруть активну участь у фестивалі. Також Національна академія мистецтв України, Національна філармонія, Національна спілка художників і побратими з музейників – Архівно-музейний комплекс «Літературно-мистецькі Плюти» (відділ Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України), Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Вони гостинно відчинили двері своїх залів для проведення концертів.

Особлива подяка колегам із Польщі: Міністерству Культури та Національної Спадщини Республіки, місту Варшаві, Польському товариству авторів ZAіKS, котре працює спільно з Міжнародною конфедерацією товариств авторів і композиторів CISAC і Фондом Creators for Ukraine (Польща), Фонду «Pro Musica Viva» й Польському інституту в Києві.
Дякуємо також Філії ПАТ НСТУ «Центральна дирекція “Українське радіо”» та Національному будинку органної і камерної музики України за істотну творчу підтримку.

Можливість проведення «Київ Музик Фесту-2022» обумовила допомога меценатів із Польщі, Швейцарії, Канади, Грузії, Італії, Болгарії, США, Кувейту, Великої Британії. Їхні імена названо в буклеті. Величезна подяка колективам і музикантам, котрі взяли участь у фестивалі на волонтерських засадах!

Фестивальна програма містить понад 20 акцій. Це симфонічні, камерні, хорові, фортепіанні концерти, імпреза електронної музики, майстер-клас, опера, виступ переможців фестивалю пам’яті Ганни Гаврилець.

Участь беруть провідні колективи України: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національний ансамбль солістів «Київська камерата», Національний камерний ансамбль «Київські солісти», Лятошинський капела: оркестр, Академічна хорова капела Українського радіо, Академічний камерний хор «Хрещатик», Ансамбль солістів «Благовість», Камерний дівочий хор Київського державного музичного ліцею імені Миколи Лисенка, Камерний хор «Гаудеамус», Київський квартет саксофоністів, Тріо бандуристів Українського радіо, Тріо «Senza sforzando», відомі солісти й музиканти.

Звучатиме музика різних країн світу: Польщі, Угорщини, Швейцарії, Болгарії, США, Франції, Великої Британії, Японії і, звичайно ж, України. Особливий акцент у програмах здійснено на творчості цьогорічних ювілярів, усесвітньо відомих українських композиторів-класиків Валентина Сильвестрова і Євгена Станковича. Концерти транслюватимуться онлайн на сторінці фестивалю у Фейсбук

Отже, на шанувальників музичного мистецтва з 24 вересня до 2 жовтня очікують незабутні враження від зустрічі з прекрасним. Стежте за афішами й публікаціями у соціальних мережах. Вхід на всі заходи, окрім спеціально зазначених випадків, традиційно вільний!

Ольга ГОЛИНСЬКА