Класика з Нового Світу

21
Share Button

22 жовтня у Києві і 24-го –у Львові Соломія Сорока та Роман Лопатинський презентуватимуть американську академічну музику у програмі «Класика з Нового Світу».

Які асоціації викликає у нас словосполучення Америка і музика? Джаз, рок-н-рол, мюзикл… У переліку навряд чи зринуть системні уявлення про американську класичну спадщину. Заповнити цю лакуну хоча б фрагментарно допоможе концерт, який пропонують спочатку киянам, а потім і мешканцям Львова україно-американська скрипалька Соломія Сорока і український піаніст Роман Лопатинський.

Власне привертають увагу до анонсованих імпрез вже самі постаті музикантів. Закінчивши львівську десятирічку (клас Григорія Хейфіца), а згодом – Київську консерваторію (клас Богодара Которовича і Ярослави Рівняк) й аспірантуру (у Людмили Цвірко) Соломія Сорока продовжила навчання за океаном – 2001-го захистила докторську дисертацію в Істменській Школі Музики в США (у професора Чарльза Кастельмана). Нині виконавиця викладає у Гошенському університеті, на Шлернському міжнародному фестивалі в Італії та в квартетній програмі Чарльза Кастельмана в США. У минулому лауреат конкурсів імені Миколи Лисенка, Сергія Прокоф’єва, скрипалька концертує в США, Австралії, Новій Зеландії, країнах Європи, де, до слова, виступає з прем’єрами творів Бориса Лятошинського, Мирослава Скорика, Євгена Станковича.

Роман Лопатинський, попри свій статус студента (навчається в Національній музичній академії України імені Петра Чайковського та Accademia Pianistica Internationale «Incontri col Maestro» в Італії), є переможцем численних фортепіанних конкурсів, виступає із сольними концертами в Японії, США, країнах Європи, бере участь у фестивалях, має фондові записи на українському радіо.

У концертах прозвучать композиції:
Емі Біч (1867 – 1944). Соната для скрипки та фортепіано, ор. 34;
Вільям Грант Стілл (1895 – 1978). Сюїта для скрипки та фортепіано;
Вільям Болкон (1938). Скрипкова соната № 3 «Страмба»;
Яша Хейфіц. П’ять П’єс на теми опери Джорджа Гершвіна «Поргі і Бес».

Київська імпреза пройде у Домі освіти та культури «Майстер клас» в завершенні Днів відкритих дверей (нова адреса МК – вул. Богдана Хмельницького, 57б); львівська – у великій залі обласної філармонії.

За інформацією прес-релізу

Share Button