kovcheg

22 серпня о 21.00 в центрі Києва на Михайлівській площі відбудеться унікальна музична подія – концерт-подорож «Ковчег “Україна”: десять століть української музики», що поєднає традиційну і класичну музику, шедеври українського образотворчого мистецтва та новітні технології

Захід приурочено до 30-річчя незалежності України та організовано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань мистецтв і мистецької освіти спільно з культурною платформою «Ковчег “Україна”».

«Надзвичайно важливим є те, що ми розпочинаємо серію мистецьких подій до 30-річчя незалежності нашої країни саме з такого масштабного історичного екскурсу в наші мистецькі скарби. В одному концерті буде зібрано те, що робить нас спільнотою – унікальний мистецький ДНК-код українців; те, що вирізняє і об’єднує нас», – зазначає Галина Григоренко, голова Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти.

Цей концерт-колаж має перезавантажити «музичні архіви» країни і зробити їх цікавими сучасному слухачеві, а також відкрити світові невідому колосальну музичну спадщину України.

У програмі – архаїчні колядки і давні духовні наспіви, музика українського бароко і авангард ХХ століття, твори класиків і сучасних українських композиторів. Зокрема, можна буде почути: духовний кант епохи бароко на слова Григорія Сковороди; улюблені хіти «ДахиБрахи», але цього разу виконані з симфонічним оркестром; народну колискову в поєднанні з джазовими канонами Гершвіна, представлені Юліює Саніною; класичний твір Володимира Івасюка, що відкриє українцям автора їхніх улюблених естрадних хітів з несподіваного боку; ліричні українські й кримськотатарські пісні в інтерпретіції Джамали; тужливі лемківські наспіви, що дуже пасують до голосу Святослава Вакарчука; славнозвісний «Щедрик», але у дуже несподіваному прочитанні від композитора Івана Небесного; втрачені твори Василя Барвінського, що вперше після реконструкції прозвучать так, як їх задумав автор; старовинний бароковий кант ХVІІ століття «Потоп» («Строй ковчег, Ною») в епічній обробці сучасного українського композитора Івана Небесного, відтворений усіма учасниками концерту.

Музичну програму супроводжуватиме мультимедійна інсталяція з використанням новітніх технологій – голографічних проєкцій та AR-ефектів доповненої реальності. Відеоряд складатиметься з шедеврів традиційного мистецтва України – гуцульські ікони на склі, полтавські рушники, плахти, килими, вишиті сорочки ХІХ сторіччя, кераміка Поділля й Гуцульщини, а також барокові різьблені іконостаси, скульптури Пінзеля, фрески Софії Київської, графіки Олени Кульчицької і Богдана Сороки та багато іншого.
Телеверсію концерту можна буде побачити на телеканалі 1+1.

Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/2985407918369414

Пресслужба Держмистецтв