Концерт Левка Ревуцького: друге народження

67
Share Button

Історія повернення на Батьківщину втраченої партитури Концерту для фортепіано Левка Ревуцького, про яку ми розповідали в одному з попередніх номерів журналу (див.: Кузик Валентина. Повернення через роки // Музика. – 2011. – № 1-2. – С. 16–19), мала цікаве продовження на цьогорічному «Київ Музик Фесті»

Гостями фестивалю стали вже відомий киянам піаніст із Данії Олександр Ваулін, котрий привіз 2009-го безцінний рукопис в Україну, а також датський композитор і піаніст Ілля Берг, у сім’ї якого понад сімдесят років ці ноти зберігалися.

84-річний Ілля Берг уперше після 1937 року відвідав Київ і пройшовся вулицями, де колись мешкав. Цікаво, що приїхав він у тюбетейці, котру мама купила йому, тоді дев’ятирічному хлопчикові, саме в Києві.

Окрім чудового фортепіанного вечора у Фонді сприяння розвитку мистецтв і теплої зустрічі з шанувальниками в Музеї Миколи Лисенка, котрі подарували нам Олександр Ваулін та Ілля Берг, вони разом із численними слухачами стали свідками прем’єри цієї невідомої редакції шедевру Левка Ревуцького на закритті фестивалю.

Музикознавець Леся Олійник розповіла про тих, завдяки кому непересічна подія відбулася. Це заступник міністра культури України Вікторія Ліснича й меценат Влада Прокаєва, які сприяли процесові виготовлення комплекту нот для симфонічного оркестру, а також піаніст Роман Рєпка (він же й здійснив комп’ютерний набір партитури та оркестрових голосів) і диригент Микола Дядюра з Симфонічним оркестром Національної філармонії України – перші виконавці досі незнаної версії Концерту.

Так тріумфальне завершення «Київ Музик Фесту-2011» стало водночас початком нового концертного життя славетного твору українського класика.

Ольга Голинська

Фото Романа Ратушного

На фото: Ілля Берг (Данія)

Друковану версію див.: Голинська О. Друге народження концерту Левка Ревуцького // Музика. – 2011. – № 4-6. – С. 44.

Share Button