Книга про Кипоренка-Доманського

63
Share Button

Житомирське видавництво «Рута» випустило у світ книгу Івана Лисенка про знаного українського оперного співака, народного артиста України, драматичного тенора Юрія Степановича Кипоренка-Доманського (1888-1955).
Для початку зазначимо, що протягом своєї блискучої кар’єри цей співак виконав на сцені майже 120 різноманітних оперних партій. До того ж, він став чи не єдиним українським артистом, який заспівав найбільшу кількість украй складних головних партій в операх Ріхарда Ваґнера (аж дев’ять!). Обидві ці обставини могли б стати приводом для включення Кипоренка-Доманського до «Книги рекордів Ґіннеса». А його ваґнерівський доробок можна порівняти хіба що зі спадком легендарного російського тенора, соліста імператорських театрів Івана Єршова, який, попри свою європейську славу ваґнерівського співака, брав участь у значно меншій кількості постановок опер Ваґнера.
Книга відомого дослідника творчості українських оперних співаків минувшини Івана Лисенка є ретельно вивіреним виданням, спорядженим вступним словом, ілюстраціями, ретельно зібраними автором мемуарними нарисами (їх тут понад тридцять), відгуками преси, короткою автобіографією співака, хронікою його життя й діяльності, вибраними листами, переліком репертуару та грамофонних записів, бібліографією і примітками.
Серед тих, хто свого часу написав спогади про Кипоренка-Доманського на прохання Івана Лисенка, – Лариса Руденко, Веніамін Тольба, Марк Рейзен, Віктор Борищенко та інші знані артисти. Усі ці надзвичайно цінні та рідкісні матеріали друкуються вперше і є результатом невпинної праці автора, присвяченої творчому спадку українських оперних співаків минулого. Адже Іван Лисенко випустив у світ не один біографічний словник українських співаків і не одну книжку про творчість окремих митців (зокрема, монографії про Івана Стешенка та Платона Цесевича).
Іван Максимович Лисенко продовжує свою працю. Певний, що невдовзі ми дізнаємося про вихід нових його книжок.
Автор: Олександр МОСКАЛЕЦЬ

Share Button