fomichova

1 лютого 2019 року нам з колегами та учнями музичних навчальних закладів Кривого Рогу пощастило відвідати майстер-клас заслуженої артистки України, солістки Національної опери України, лауреата всеукраїнських і міжнародних конкурсів Ольги Фомічової

Ця надзвичайно талановита оперна співачка живе напруженим, заповненим прем’єрами, гастролями життям, вона відома не лише в Україні, але у багатьох країнах Європи.

Професійна кар’єра Ольги Фомічової, проведені нею майстер-класи є незаперечним доказом того, що для становлення успішної самодостатньої особистості потрібні високий інтелект, глибокі знання, колосальна працездатність, цілеспрямованість, готовність дарувати талант, знання людям. Красивий голос, прекрасна вокальна школа, тонкий гумор, потужна енергетика, акторська майстерність, уміння налагодити контакт зі студентами, концертмейстерами та аудиторією справили на нас незабутнє враження.

Із перших хвилин майстер-класу присутні в залі поринули в атмосферу високої культури, професіоналізму, глибокої любові до мистецтва, поваги до великих майстрів і до тих, хто тільки-но починає шлях у мистецтві. Майстер-клас проводився з трьома студентками комунального вищого навчального закладу «Криворізький обласний музичний коледж» Дніпропетровської обласної ради Труфкіною Анною, Демченко Оленою і Тітченко Валерією. У їхньому виконанні звучали твори Георга Фрідріха Генделя, Джузеппе Верді та Олександра Варламова.

У ході майстер-класу Ольга не пропустила жодної похибки юних вокалісток щодо інтонації, звуковилучення, вимови, артикуляції, стилістики, форми твору, штрихів тощо. Надзвичайно цікавими були екскурси у практичну діяльність оперного вокаліста, невимушені, переконливі, щирі поради щодо важливості глибоких знань з усіх фахових дисциплін і загальна освіченість.

Робота з кожним студентом була плідною, надзвичайно результативною, корисною і для досвідчених, і для початківців, завдяки чудовому показу, точним, зрозумілим поясненням. У свою чергу дівчата свідомо, швидко, зацікавлено сприймали зауваження, поради, рекомендації, показ Ольги Фомічової. Юні вокалістки отримали унікальний шанс удосконалити фахову майстерність, а Ольга Фомічова продемонструвала не тільки найвищий виконавський рівень, а й педагогічну обізнаність у питаннях психології.

Зустріч із талановитою, яскравою, харизматичною особистістю – це завжди дуже важлива подія у житті професіональних музикантів-виконавців, викладачів, студентів, учнів, а також звичайних поціновувачів музики, мистецтва.

М. ТЕРЕЩЕНКО, директор КПМНЗ «КММШ № 13» КМР