philharmoniya-orchestra

Велику двочастинну концертну програму 7 квітня представив cлухачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач)

Під диригуванням Михайла Скидана оркестр виконав прекрасні твори австрійських, французьких, німецьких та іспанських класиків.

Відкрив перше відділення Концерт для тромбона-альта з камерним оркестром Георга Кристофа Вагензейля. Соліст – Сергій Солдатенков. Музика Вагензейля нині не надто відома широкій публіці, а між тим його прізвище свого часу стояло поряд з іменами Моцарта й Гайдна. Перу композитора належить чимало чудових творів, серед яких і згаданий Концерт для тромбона-альта.

Такий твір, як Анданте й рондо Франца Доплера – композитора і музиканта, чиєю батьківщиною був Львів, твердо входить до скарбниці флейтової музики. У концерті його виконали солісти колективу Андрій Будзяк, Павло Шевчук (флейта) і Ольга Шадріна (фортепіано).

Ще один твір із популярного флейтового репертуару прозвучав у програмі. Це – блискуча фантазія на теми опери Жоржа Бізе «Кармен» для флейти з фортепіано Франсуа Борна. Композиторську віртуозність цього твору підкреслили солісти Академічного симфонічного оркестру Павло Шевчук і Ольга Шадріна.

Симфонічна рапсодія для фортепіано та струнних Хоакіна Туріни – видатного представника іспанської музичної школи початку ХХ століття – завершила перше відділення концертної програми. Солістка – Ольга Шадріна.

У другому відділенні великої концертної програми Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» звучав єдиний твір – Симфонія № 1 до мінор, op. 11 Фелікса Мендельсона. Автор написав її у 15-річному віці. Вона й донині вважається однією з найяскравіших, наймасштабніших композицій Мендельсона. Слухачі зустріли виконання симфонії тривалими оваціями.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм