devid-andre

Ім’я американського диригента Девіда Андре знане й шановане у музичному світі

Як музикант і диригент він працював із десятками провідних оркестрів світу – у США, країнах Європи, Центральної Америки й навіть Африки.

Українська симфонічна сцена для маестро дуже близька. Так, він не раз виступав із Національним симфонічним оркестром України. І багато разів – з Академічним симфонічним оркестром «Філармонія» Чернігівського обласного філармонійного центру.

Власне Девід Андре свого часу був першим іноземцем, який диригував оркестром «Філармонія». «Перший концерт відбувся 7 січня 2000 року, – розповідає художній керівник і головний диригент колективу, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач. – Звідти розпочався відлік нашої великої творчої дружби. Девід Андре привозив до нас фантастичних американських виконавців, я теж мав нагоду працювати з оркестром, яким диригував Девід Андре в Каліфорнії. Таке творче спілкування триває 21 рік».

У свою чергу, американський маестро каже: «Щоразу, коли я працюю з оркестром “Філармонія”, він стає все краще і краще».

10 вересня Девід Андре й музиканти Академічного симфонічного оркестру представили чернігівським глядачам велику концертну програму, до якої увійшли твори, написані відомими американськими композиторами Ферді Грофе, Елмером Бернштайном, Самюелем Барбером, Аароном Коплендом, Джоном Вільямсом, Джоном Сузою. «Ці твори – своєрідна музична картинка, що зображує Південний Захід Америки – ковбоїв, коней, рейнджерів…» –розповідає пан Андре.

Музикознавці відзначають із якою великою повагою та обережністю диригент Девід Андре ставиться до виконуваних творів. І при цьому надихає музикантів, із котрими працює. Ці риси могли помітити й численні глядачі, що прийшли на концерт американської музики, презентований Девідом Андре та Академічним симфонічним оркестром «Філармонія».

Завершився виступ виконанням композиції «Зірки і смуги назавжди» Джона Сузи, яка є Національним маршем США, та Державного Гімну України. На виконанні Гімну України наполіг саме Девід Андре.

Свого часу він був надзвичайно вражений цією музикою, переслухав безліч варіантів виконання. І нарешті того вечора сам виконав його з Академічним симфонічним оркестром «Філармонія». «Гімн України – це те, що пробуджує і підносить Дух», – зазначив диригент.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм