Оркестр Українського радіо виступить в Алжирі

49
Share Button

Уже четвертий рік поспіль, починаючи з 2012-го, Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України бере участь у щорічному Міжнародному фестивалі симфонічної музики в Алжирі

Цей фестиваль є масштабною культурно-мистецькою подією, що єднає митців із багатьох країн світу, представляючи оркестри з 4-х континентів – Європи, Азії, Африки та Америки.

У цьогорічному сьомому фестивалі, що відбуватиметься з 12 до 19 вересня, братимуть участь провідні симфонічні та камерні колективи з 19-ти країн світу: Алжиру, Австрії, Бельгії, Єгипту, Іспанії, Італії, Китаю, Мексики, Німеччини, Польщі, Росії, Сирії, Тунісу, України, Франції, Чехії, Швеції, Швейцарії, Японії. Концерти проходитимуть у Національному театрі Алжиру (м. Алжир).

Для Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під орудою маестро Володимира Шейка участь у цьому творчому форумі є надзвичайно почесною і відповідальною.

Уже традиційно Симфонічний оркестр Українського радіо виступатиме у концерті-відкритті фестивалю 12 вересня і заключному концерті 19-го, утворивши спільно з музикантами всіх країн-учасниць велетенський мультинаціональний оркестр. У свій фестивальний день 15 вересня оркестр Українського радіо представить різнобарвну програму з творів європейських і українських композиторів: Йоганна Себастьяна Баха (Німеччина), Ромуальда Твардовського (Польща), Енніо Морріконе (Італія), Каміля Сен-Санса (Франція). Українська сучасна композиторська школа буде представлена творами Мирослава Скорика, Ігоря Щербакова, Олександра Родіна та Дмитра Савенка.

Упродовж уже трьох років алжирські та акредитовані зарубіжні медіа називають український колектив зіркою фестивалю. Концерти Симфонічного оркестру Українського радіо мають надзвичайний успіх у публіки, адже щоразу маестро Володимиру Шейку та колективу вдається захопити глядача майстерністю виконавства й своєрідним концертом-виставою, не схожим на попередній.

Цього року акцент програми зроблено на виступах солістів-віртуозів з оркестром: Олександра Рукомойникова (саксофон), Олексія Руденка (флейта), Адрія Мітрохова (кларнет), Віри Шперер (гобой), Галини Куликовської (фортепіано), Володимира Кирилюка (скрипка), Олени Шабельської (ударні).

Виступи оркестру на фестивалі широко висвітлюються мас-медіа Алжиру, встановилися тісні зв’язки між виконавцями й медіа Алжиру та України. За цей час досягнута домовленість про співпрацю між Українським та Алжирським радіо (Radio Algerienne), яке також є активним членом Організації «European Broadcasting Union» (EBU).

Участь Симфонічного оркестру Українського радіо у Міжнародному фестивалі симфонічної музики в Алжирі – це виняткова нагода представити Україну широкому загалу алжирської публіки, українській громаді в АНДР, дипломатичному корпусу, представникам політичної та культурної еліти країни, ознайомити їх із високими культурними досягненнями й традиціями національної композиторської школи та оркестрового виконавства.

За матеріалами прес-релізу

Share Button