palestr

Солідарність польського народу з українським у часи жорстокої війни росії проти України яскраво виявляється в сфері мистецтва

Одним із проявів цієї солідарності стане Міжнародний музичний фестиваль «Видатні митці. Роман Палестер». Форум стартує 7 вересня у Львові. У його програмі – твори уродженця Снятина Романа Палестера, а також українських і польських, у тому числі народжених в Україні, авторів.

Це «Галицька рапсодія» Станіслава Людкевича, симфонічна поема «Гражина» Бориса Лятошинського, «Дзвінкий танець» із балету «Шаль Довбуша» Анатолія Кос-Анатольського, «Карпатська рапсодія» Мирослава Скорика, оркестрові та камерні композиції Євгена Станковича, Ігнація Яна Падеревського, Кшиштофа Пендерецького, Кароля Шимановського, Фридерика Шопена. Польський піаніст Славомир Вільк здійснить прем’єру CD-альбому фортепіанної музики Сергія Борткевича. Вперше в Україні прозвучать опуси головного героя фестивалю Романа Палестера!

Творчий склад солістів і колективів, що виступатимуть на фестивалі, також виключно українсько-польський. Більшість концертів пройде на сцені Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, яка є одним з 2-х основних організаторів дійства.

Академічний симфонічний оркестр філармонії під орудою Володимира Сивохіпа та Сергія Хоровця здійснить українські прем’єри твору Романа Палестера «Полонези Огінського». Львівський квартет «Фенікс» ознайомить публіку зі Струнним квартетом № 2 того ж автора. У сольних, камерних і симфонічних концертах гратимуть авторитетні польські музиканти: Марія Перадзинська (флейта), Анджей Верчінський (фортепіано), Томаш Штраль (віолончель), Войчех Кубіца (фортепіано).

Загалом фестиваль, за задумом автора проєкту Яна Копровіча й художнього керівника Володимира Сивохіпа, і об’єднає 12 подій у Львові та Кропивницькому. Серед них – сім концертів, науковий семінар і майстер-класи для флейтистів та віолончелістів. Локації проведення обрані не випадково, адже Роман Палестер навчався у Львові, а його ідейний учитель Кароль Шимановський навчався і провів кілька років життя у Кропивницькому (колишньому Єлисаветграді).

Головними організаторами творчого форму є Асоціація першокласних ініціатив зі Щецина і Львівська національна філармонія.

Фестиваль дофінансовано з Фонду підтримки культури Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща.

Олександр ПОЛЯЧОК