elgae

20 грудня у Національній філармонії України відбудеться прем’єрне для Києва виконання Першої симфонії Едварда Елгара. Ним диригентка Наталія Пономарчук анонсує проєкт, в якому прозвучать симфонії англійського композитора.

Симфонія № 1 Ля-бемоль мажор Едварда Елгара –  одна з двох закінчених симфоній композитора. Її перше виконання відбулося у грудні 1908 року в Манчестері (Англія). Митець працював над твором більше десяти років, і звістка про те, що він нарешті завершив його, спричинила потужний мистецький резонанс.

Із приватного листування Елгара відомо, що початково він хотів написати симфонію на честь генерала Чарльза Гордона. Однак, згодом композитор змінив думку, бо уважав, що саме непрограмна музика є вершиною оркестрової композиції. Тож задум митця є доволі абстрактним, про свій твір Елгар говорив так: «Немає жодної програми, окрім глибокого досвіду людського життя з великим милосердям, любов’ю і величезною надією на майбутнє».

Елгар присвятив симфонію «Гансу Ріхтеру, Справжньому митцю і справжньому другу», котрий став першим диригентом твору.

Музична преса і публіка сприйняли симфонію з ентузіазмом: лише упродовж року після прем’єри, твір виконали понад сотню разів у Великобританії, континентальній Європі та Америці.

В Україні Симфонія №1 Едварда Елгара звучала тільки раз – в Одесі у 2015 році під орудою Хобарта Ерла.

Як уже зазначалося, виконанням цього твору, Наталія Пономарчук розпочинає проєкт, в якому прозвучать обидві симфонії майстра. Підтримує проєкт – The Elgar Society. Прем’єра Другої симфонії очікується у березні 2024 року.

Також у концерті звучатиме віртуозний Концерт для скрипки з оркестром ре мінор Яна Сібеліуса. Партію соліста гратиме Богдана Півненко.

Обидва твори озвучить Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України під орудою Наталії Пономарчук.

За інформацією прес-анонсу