afisha

Двогодинна етнорок-програма, гурт «ВВ» у повному складі, оркестр НАОНІ з 60-ти музикантів, народний хор і танцювальні колективи, special secret guests та аукціон раритетного вінілу

25 травня легенда українського етнороку, мультиінструменталіст і «проповідник» українського фольклору Олег Скрипка святкуватиме день народження у Stereo Plaza.
Ще до незалежності України Олег і гурт «ВВ» були фундаторами вітчизняної рок-музики й сучасного звучання української пісні. У питаннях життєвої сили, таланту, драйву та несамовитої любові до української культури пан Олег дасть фору молодим виконавцям!
Ювілейний концерт відбудеться за участі гурту «ВВ» і Національного академічного оркестру народних інструментів України, з якими Олег Скрипка вже не один рік успішно гастролює Україною та світом.

Цього разу на слухача чекатиме оновлена й доповнена програма. Це буде симбіоз рок-музики та українського фольклору, майстерність найкращих музикантів України та драйвового вокалу і харизми Олега Скрипки.

«О, мій натхненнику! О, любий мій слухаче! Тривожний путь триває, бурхливими ріками спливає час, і ось уже сьогодні Ювілей. Так, так, завжди приходить той момент, щоб зазирнуть одне одному в очі й правдиво визнати мінливість безугавного буття. Тож я запрошую тебе! О, милий мій Фанате! Приходь на мій святковий День Народження здійсненних Мрій», – запрошує Олег Скрипка на ювілейний концерт.

«Отож! Приходьте люууууде на вечір у Клюб! Згадаємо, помріємо і поспіваєм разом до безтями. Приходьмо всі з гарячим серцем і любов’ю до Вкраїни, бо будем ми збирати благодійний внесок на Перемогу з великою пошаною до наших Вояків. Там будуть і таємничі гості, соратники мої, що поруч йшли буремними шляхами, й величний НАОНІ-Оркестра, з яким ми вже роками відстоюємо мистецький фронт, і безумовно Ти, головний герой моїх музичних опусів», – завершує звернення артист.

Двогодинна концертна програма складатиметься з творів у різноманітних стилях, притаманних творчості Олега Скрипки – етнорок, бароко, пісні з рок-н-рольними, українськими традиційними та індійськими орієнтальними мотивами. Прозвучать улюблені одвічні хіти «Весна», «День народження», «Танці», «Країна мрій».

У сонг-лист також увійдуть «У клубі рок» – перша україномовна рок-пісня, український блюз-вестерн «Катерина», барокова «Шалена зірка», японський у стилі хокку украрок «Чіо-Чіо-сан». Уперше в новому звучанні з НАОНІ будуть виконані казково-фантазійна пісня «Диво» та езотерично-містична, написана у стилі сатсанг з учителем «Розмова з Махатмою».

На концертах Олега Скрипки з оркестром НАОНІ, що був створений ще у 1969 році та набув світової слави, легендарні хіти гурту «ВВ» набувають свіжого звучання. Оригінальний звуковий колорит, неповторні тембри національних інструментів (а їх в оркестрі нараховується близько 40 – бандури, цимбали, кобзи, скрипки, басоля, ліра, телинки, зозульки, свиріль, козобас, сурма, козацька труба, бугай, флояра, полтавський ріжок, дуда, дримба, рубель і качалка, бубон тощо) роблять виступи оркестру унікальними.

Творчим колективом керує лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України, професор Віктор Гуцал. Під час ювілейного концерту Олега Скрипки з НАОНІ диригуватиме Олег Кунтий.

Благодійна мета

Благодійний фонд Олега Скрипки «Країна Мрій», який працює в напрямку реабілітації військових, а також підтримує дитячі будинки, організує благодійний аукціон, головним лотом котрого стане перший український вініл – раритетне ексклюзивне видання альбому гурту «ВВ» «Або Або», випущений ще наприкінці 1980-х фірмою звукозапису «Мелодія». На платівці – живцем записаний концерт «ВВ» у Франції на музичному фестивалі в місті Бельфорі. З усього накладу, якого вже давно немає в продажу, у власній колекції Олега Скрипки залишилось кілька примірників, один із яких буде продано з аукціону.

Stereo Plaza не випадково була обрана місцем проведення заходу. Адже саме тут можна зібрати як багаторічних шанувальників творчості Олега, так і молодих поціновувачів, створить атмосферу справжнього свята й провести технічно яскраве і драйвове дійство.

Нагадаємо, що цьогоріч також виповнюється 20 літ із дня проведення Першого міжнародного фестивалю етнічної музики «Країна мрій», який на сьогодні є найбільшим етнофестом і одним із найдавніших музичних фестивалів, що безперервно проходить в Україні від 2004 року. Ювілейний форум пройде на території Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка і триватиме три дні у вихідні з 21 до 23 червня.

У разі оголошення повітряної тривоги всі гості концерту направляються у найближче сховище – станцію метро «Деміївська». Після закінчення тривоги концерт продовжиться. Якщо концерт буде неможливо продовжити, його буде перенесено, а квитки залишаться дійсними на наступний концерт, дату якого оголосять додатково.

За матеріалами пресрелізу